Tilmelding | Liste over tilmeldte | HORSENS SKAKFORENING

Online tilmelding her!

Horsens Lang Weekend 2018

Tilmeldte

Nr. Titel Navn Rating Evt. ELO Klub Overnatning Betalt
1 IM Igor Teplyi 2415 2407 Skakkluben af 1968 H3E ja
2 IM Karsten Rasmussen 2414 2422 Århus Skakklub/Skolerne H3E ja
3 IM Jens Ove Fries Nielsen 2409 2374 Fredericia H3E ja
4 FM Viktor Haarmark Nielsen 2322 2340 Skakforeningen ØBRO 4 ja
5 IM Tobias Bent Christensen 2311 2340 Århus Skolerne Skakklub H3E ja
6 IM Klaus Berg 2289 2336 SK 68 H3E ja
7   Brian J. Jørgensen 2252 2270 Næstved 0 ja
8   Jens Albert Ramsdal 2242 2259 SK1968 0 ja
9   Lars Hansen 2230 2230 SK 1968 0 ja
10   Claus Rossen 2181 2204 Viborg 0 ja
11   Andreas Schütte 999 2154 Preetzer TSV H4D ja
12   Peter Brondt 2135 2160 Brønshøj H3E ja
13   Steen Brustrup Petersen 2103 2116 Brønshøj Skakforening H4E ja
14   Thomas Jepsen 2092 2136 Sydøstfyn H3D nej
15   Rune Andersen 2091 2120 Bornholms Skakklub 0 ja
16   Kasper Skaarup 2071 2037 Skakklubben af 1968 0 nej
17   Andreas Ertbjerg 2044 2072 Skakforeningen ØBRO 4 ja
18   Anil Surender 999 2040 SK Mumien H4E ja
19   Martin Reib Petersen 2031 2070 Skakforeningen ØBRO 4 nej
20   Poul Erik Nielsen 2019 2030 Sydøstfyn H3D nej
21   Torben Bødskov Andersen 2018 2045 Silkeborg Skakklub af 1930 H3E ja
22   Sune Kovshøj 2009 1991 Aalborgskakforening H4E nej
23   Anna Kohut 2009   TMS Roszada Gliwice 0 nej
24   Johan Hardlei 2000 2000 SK 1968 0 ja
25   Finn Holmsø 1992 2030 Præstø H3E ja
26   Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen 1972 1957 Enkeltmedlem indland H4E ja
27   Morten F. Jensen 1965 1998 Præstø Skakklub 0 ja
28   Henrik Mortensen 1950 1950 Horsens Skakforening H4E nej
29   Morten Lyck Hansen 1930 1970 SK 1968 0 ja
30   Thomas Christensen 1922 1952 Kjellerup Skakklub H3E nej
31   Jakob Kjær 1911 1961 Seksløberen H4D nej
32   Mathias Frost Torp-Hansen 1902 1894 Skakforeningen ØBRO 4 nej
33   Steen Guldager Pedersen 1900 1900 Valby Skakklub 0 nej
34   John Laurids Hansen 1880 1906 Frederiksberg Skakforening H4E ja
35   Bjarke Gregor 1869 1902 Enkelt medlem 0 ja
36   Daniel Kokholm 1860 1860 K 41 0 nej
37   Oscar Koch-Müller 1843 1842 Præstø Skakklub 0 ja
38   Jan Ambirk 1806 1834 Vordingborg 4 ja
39   Alexander Torp Jørgensen 1788 1803 Næstved Skakklub 0 ja
40   Jan Han Petersen 1785 1851 Århus Skakklub/Skolerne 0 nej
41   Aksel Hansen 1778 1800 Holstebro H3D nej
42   Hugo Falberg 1770 1854 Aalborg Skakforening 3 ja
43   Birger Olsen 1767   Sydøstfyn 0 ja
44   johnny Jensen 1765 1832 Aros 0 nej
45   Flemming Pagh Iversen 1750   Aros 0 ja
46   Jann Nettelbeck 1739 1792 Turm Kandel H3E ja
47   Lars Wisler Pedersen 1734 1857 Grindsted Skakklub 0 ja
48   Troels Barington 1724 1737 Valby Skakklub 0 ja
49   John Christopher Christensen 1722 1705 Silkeborg Skakklub 0 nej
50   Egon Rysgaard Madsen 1706 1770 Thy Skakklub H3D ja
51   Kim Schmidt 1704 1754 Holstebro H3D nej
52   Filip Holm 1700 1750 Nordre Skakklub 0 nej
53   Kim Hardlei 1700   Vejlby-Risskov Skakklub H3E ja
54   Poul Nørgaard 1688 1740 Skanderborg skakklub 0 ja
55   Karsten Fyhn 1685 1730 Alssund H4E ja
56   Bo Munksgaard 1681 1715 Præstø Skakklub 0 ja
57   Martin Skovsø Nielsen 1668 1744 Valby Skakklub 0 ja
58   Morten Bengtson 1666 1724 Skakklubben Seksløberen 4 nej
59   jan k jensen 1640   taastrup skakforening 0 ja
60   Erik Pontoppidan 1630 1745 Skakklubben Evans 0 ja
61   Michael Rene Christensen 1625 1690 Thy Skakklub H3D ja
62   Søren R. Ottesen 1611 1679 Silkeborg Skakklub Af 1930 H3E ja
63   Angelo Nielsen 1611 1648 Amager H4E ja
64   Vedant Kumar Saravana 1609 1554 Skakforeningen Øbro 0 ja
65   Arunn Ananthan 1607 1687 Evans 0 ja
66   Ohran Alic 1603 1715 Haslev skakklub 4 ja
67   Erik Hedegaard Hansen 1600   Helsingør 0 ja
68   Ruben Jepsen 1570 1641 Sydøstfyn H3D ja
69   Bjarne Eiholt 1557 1659 Skakklubben K41 H4E ja
70   Joshua Kehlet 1555 1625 SK 1968 0 nej
71   uffe kallenbach 1534 1621 THY skakklub H4E ja
72   Kim Michael Pedersen 1527 1674 Amager Skakforening H4E ja
73   Victor Koch-Müller 1524 1535 Præstø Skakklub 0 ja
74   Thomas Nielsen 1520 1585 Enkelmedlem 0 nej
75   Torben William Petersen 1503 1602 Ringsted 0 ja
76   Birgit Dithlevsen 1437 1494 Herning H3E ja
77   Hans Jørgen Christensen 1366 1461 Thy Skakklub H3D ja
78   Nicolai Rostrup 1350   Odysseus 0 ja
79   Casper Folkmann Bunch 1335   SK1968 0 ja
80   Oliver Sunddahl 1276   Valby Skakklub 0 ja
81   Oliver Gabrielsen 1210 1587 ØBRO Skakforening 3 nej
82   Johannes F. Jensen 1193 1278 Præstø Skakklub 0 ja
83   Carsten Wagner Sørensen 1189 1280 Fredericia Skakkforening 0 ja
84   flemming andersen 1063   allerød H3E ja
85   Lis K. Dam 1035   Præstø Skakklub 0 ja
86   Max Fischer 1000   ØBRO Skakforening 3 nej




logo