Tilmelding | Liste over tilmeldte | HORSENS SKAKFORENING

Online tilmelding her!

Horsens Lang Weekend 2017

Tilmeldte

Nr. Titel Navn Rating Evt. ELO Klub Overnatning Betalt
1 IM Mikkel Djernæs Antonsen 2445 2453 køge H3E ja
2 IM Karsten Rasmussen 2444 2450 Århus Skakklub/Skolerne H3D ja
3 IM Igor Teplyi 2424 2440 Nordre H3E ja
4 FM Martin Matthiesen 2344 2349 SK1968 H3E ja
5 FM Jonas Buhl Bjerre 2343 2330 Skanderborg 0 ja
6 FM Tobias Rostgaard 2313 2327 BMS Skak H4D nej
7 FM Niels Jørgen Fries Nielsen 2307 2302 Køge Skakklub 0 nej
8   Pelle Bank 2294 2295 Sk1968 0 nej
9   Marco Ferrante 2260   Slagelse Skakklub 4 ja
10   Lars Hansen 2240 2270 SK 1968 0 nej
11   Viktor Haarmark Nielsen 2226 2252 Skakforeningen ØBRO 3 ja
12   Rasmus Thøgersen 2225 2222 Jetsmark 3 nej
13   Jens Albert Ramsdal 2206 2229 SK1968 3 ja
14   Peter Erik Olsen 2173 2202 Seksløberen H3E ja
15   Peter Grove 2162 2182 Skanderborg Skakklub 3 nej
16   Claus Rossen 2155 2182 Viborg 0 ja
17   Nicolai Kvist Brondt 2147   BMS SKAK H4D ja
18   Thomas Stausholm Jepsen 2139   Sydøstfyn H3D nej
19 WFM Esmat Susanne Guindy 2125 2158 Viborg 0 nej
20   Jakob Bjerre Jensen 2115 2134 Århus Skakklub/Skolerne 0 ja
21   Rune Andersen 2102 2129 Bornholms Skakklub 0 ja
22   Steen Brustrup Petersen 2098 2136 Brønshøj Skakforening H4E nej
23   Martin Reib Petersen 2082 2117 Skakforeningen ØBRO 4 nej
24   Henning Nielsen 2081 2134 Maribo H3E ja
25   Jesper Knudsen 2062 2117 Læseforeningen 0 ja
26   Bjarke Hautop Kristensen 2061 2092 Skakklubben Evans 0 ja
27   johan hardlei 2046 2123 SK 68 0 ja
28   Uno Rolf Skonnord 2033 2037 ØBRO 4 nej
29   Morten F. Jensen 2032 2049 Præstø Skakklub 0 ja
30   Torben Bødskov Andersen 2029 2054 Silkeborg Skakklub af 1930 H3E ja
31   Benjamin Christensen 2027   Nordre Skakklub 3 ja
32   Niels Lauritsen 2013 2039 Nørrebro Skakklub 0 nej
33   Jens Olaf Fogh 2005 2015 Viby Skakklub 3 ja
34   Rune Egede Andersen 2003 2031 Brønshøj Skakforening 4 nej
35   Thomas Thybo 1999 1987 Skive Skak Klub H3D nej
36   Poul Erik Nielsen 1998   Sydøstfyn H3D nej
37 WFM Thomine Stolberg-Rohr 1978   Evans H3D ja
38   Anna Kohut 1974 1974 Roszada Gliwice 0 ja
39   Erik Olsgård Hansen 1957 1953 Præstø H3E ja
40   Maxim Konstantinov 1956 2007 Skakklubben Evans 0 ja
41   Thomas Christensen 1956 1981 Kjellerup H3E nej
42   Morten Renneberg 1950   Øbro H3E ja
43   Finn Andersen 1944 2008 Præstø skaklub H3E ja
44   Matthias Keum Finne 1931 1962 Skakforeningen ØBRO H4E ja
45 WFM Marie Frank-Nielsen 1927 1974 Philidor 0 ja
46   Steen Guldager Pedersen 1922 1975 Valby Skakklub 0 nej
47   Sander Stage-Steffensen 1919 1952 Køge Skakklub/ BMS 0 ja
48   Henrik Mortensen 1915 1935 Horsens Skakforening H4E nej
49   Lars Garne Rasmussen 1911 1961 Åbyhøj Skakklub 0 ja
50   Adesh Easwaralingam 1911 1946 Fredericia skakforening 0 nej
51   Simon Ladefoged 1909 1838 Ribe Skakklub 3 ja
52   Anton Marthedal 1907 2007 BMS 3 nej
53   Lars Schøning 1900 1909 Skive Skakklub H3E ja
54   Bjarke Gregot 1898 1898 Præstø 0 ja
55   Arne Dan Fjordside 1881 1915 Aalborg Skakforening af 1889 H3E nej
56   Allan Westenborg 1871 1919 Syddjurs Skakklub 0 ja
57   Jakob Kjær 1870 1931 Seksløberen H4D nej
58   John Laurids Hansen 1869 1894 Frederiksberg Skakforening H4E ja
59   Kurt Finn Pedersen 1862 1935 Aalborg Skakforening af 1889 H3E ja
60   Daniel kokholm 1860 1900 K41 0 ja
61   Hugo Falberg 1857   Aalborg Skakforening 3 ja
62   Jann Nettelbeck 1840 1779 Turm Kandel/Tyskland H3E ja
63   Peter Stuhr 1828 1884 K41 4 nej
64   Aage Søndergård Nielsen 1806 1885 Springeren, Kolding H3E nej
65   Jan Han Petersen 1801 1889 Århus/Skolerne 0 nej
66   Frank Gjerning Petersen 1798   Kjellerup 0 ja
67   Graham Taylor 1793 1859 SK1968 4 nej
68   Aksel Hansen 1779 1820 Holstebro Skakklub H3D nej
69   Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen 1778 1863 Læseforeningen Odense H4E ja
70   Poul Nørgaard 1773 1801 Skanderborg skakklub 0 ja
71   joen lesner 1770 1839 SK 1968 0 nej
72   Birger Olsen 1768 1873 Sydøstfyn 0 ja
73   uffe kallenbach 1762 1693 THY skakklub H4E nej
74   Brian Hamann 1759 1856 Tårnet Svendbig/Fredericia 0 nej
75   Mathias Nielsen 1757 1840 Sydøstfyn 3 ja
76   lasse Nielsen 1749 1831 Fredericia Skakforening 0 ja
77   Simon Stibolt Jensen 1730 1730 Nørrebro 3 nej
78   christian Matico Jepsen 1727 1745 Skakklubben Evans 0 nej
79   Jacob Bjørnskov 1724 1810 SK1968 0 ja
80   Jan Ambirk 1723 1791 Vordingborg Skakklub 4 ja
81   Egon Rysgaard Madsen 1713 1797 Thy Skakklub H3D ja
82   Erik Pontoppidan 1712 1780 Skakklubben Evans 0 ja
83   Søren Jensen 1706 1757 Enkeltmedlem H4E ja
84   Vagn Skov Andersen 1706 1751 Horsens Skakforening 0 ja
85   Troels Barington 1682 1716 Valby Skakklub 0 ja
86   Filip Holm 1676   Nordre 0 nej
87   jan k jensen 1675   TSF 0 ja
88   Søren R. Ottesen 1660 1722 Tranum Skakklub H4E nej
89   Tobias Jakobsen 1657 1785 K41 4 nej
90   Kim Schmidt 1654 1744 Holstebro H3D nej
91   Michael Rene Christensen 1654 1703 Thy Skakklub H3D ja
92   Sofie Dürrfeld 1650 1753 ØBRO 4 nej
93   Angelo Nielsen 1647   Amager H4E ja
94   Erik Hedegaard Hansen 1638 1714 Helsingør 0 ja
95   Mathias Frost Torp-Hansen 1637 1754 Skakforeningen ØBRO 4 nej
96   Simon Ehrenreich 1627   SK1968 0 ja
97   Bjarne Eiholt 1614 1643 Skakklubben K41 H4E ja
98   Bo Munksgaard 1614   Præstø 0 ja
99   Jesper Thorsen 1606   Enkeltmedlem H4E ja
100   Laurits Gorm dahl 1576   Skive 0 nej
101   Christoffer Vinter 1569 1628 Frem Skakklub 3 nej
102   Sophus Hasselby 1569   Skakforeningen Øbro 4 nej
103   Rasmus Emil Ryder Tønnesen 1543 1679 Køge 0 ja
104   Morten Bengtson 1542 1668 Skakklubben Seksløberen H4D nej
105   Joshua Kehlet 1520   Sk1968 0 nej
106   Janith Easwaralingam 1515 1557 Fredericia skakforening 0 nej
107   Jan Ryder Tønnesen 1505 1505 Køge 0 ja
108   Torben William Petersen 1480 1490 Ringsted 0 ja
109   John Christopher Højstrup Christensen 1475 1405 Silkeborg Skakklub af 1930 0 nej
110   Yunus Mermer 999 1460 Enkeltmedlem 0 ja
111   Birgitte Brunsgaard Jacobsen 1448   Skive 0 nej
112   Thomas Nielsen 1427 1531 Enkelmedlem 3 ja
113   Theo Stage-Steffensen 1414 1490 Køge Skakklub/ BMS 0 ja
114   Morten Maate 1409 1569 Øbro 0 ja
115   Birgit Dithlevsen 1392 1615 Herning H3E ja
116   Torben Fogh 1366 1446 Viby skakklub 0 nej
117   Jeppe Højland 1364 1593 Skakforeningen ØBRO H4E ja
118   jens ole van de weerd 1355 1442 aalborg skakforening 3 ja
119   Nicolai Ryder Tønnesen 1302 1506 Køge 0 ja
120   Ruben Jepsen 1278 1487 Sydøstfyn 0 ja
121   Jakob Schultz Svenningsen 1266   Skive 0 ja
122   Carsten Fisker 1261   Viborg 0 ja
123   Mia Louise Gammeltoft 1184 1623 Enkeltmedlem - indland 3 ja
124   Lis K. Dam 999 1154 Præstø Skakklub 0 ja
125   Sune Stage-Steffensen 1114 1368 Køge Skakklub 0 ja
126   Johannes F. Jensen 1100 1170 Præstø Skakklub 0 ja
127   Jan Thybo 1093 1330 Morsø Skak Klub H3D nej
128   Ali Al Timimi 999   Skive 0 nej
129   Patrick Lund Nielsen 999   Skive 0 ja




logo