HORSENS SKAKFORENING

Stilling runde 6

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
112IM Igor Teplyi, Skakkluben af 19684.80522
128IM Klaus Berg, SK 684.38520
2318Thomas Jepsen, Sydøstfyn4.01518.5
1410Jens Albert Ramsdal, SK19684.27518
157IM Tobias Bent Christensen, Århus Skolerne4.274.523
161IM Mikkel Djernæs Antonsen, Køge4.564.522.5
174IM Jens Ove Fries Nielsen, Fredericia4.994.522
185IM Steffen Pedersen, Sydøstfyn4.294.521.5
29-1017Adesh Easwaralingam, Fredericia2.894.520
29-1024Jens Olaf Fogh, Viby2.884.520
11111Peter Erik Olsen, Seksløberen3.694.519.5
1126FM Viktor Haarmark Nielsen, ØBRO4.764.519
1139Brian J. Jørgensen, Næstved5.184.518.5
11413Claus Rossen, Viborg4.304.518.5
21519Rune Andersen, Bornholm3.864.517.5
1163IM Karsten Rasmussen, Århus/Skolerne4.60420.5
31735Jakob Kjær, Seksløberen2.84420
11812Andreas Schütte, Preetzer TSV4.76419.5
21926Anil Surender, SK Mumien3.42419
32042Hasan Kolyaie, independant3.07419
22121Andreas Ertbjerg, ØBRO4.24419
222-2330Martin Reib Petersen, ØBRO4.36418
422-2357Johnny Jensen, Aros1.59418
32440Joen Lesner, SK 19683.28417
22522Johan Hardlei, SK 19684.40416
32643Bjarke Gregor, Enkeltmedlem4.28414.5
22720Kasper Skaarup, Sk. af 19683.643.520.5
32846Oscar Koch-Müller, Præstø2.843.519.5
22927Anna Kohut, TMS Roszada Gliwice3.453.519
23032Finn Holmsø, Præstø4.023.518.5
43159Svanberg Mar Palsson, Garðabær1.933.518.5
132-3314Peter Brondt, Brønshøj4.903.518
332-3333Morten F. Jensen, Præstø3.873.518
334-3539John Laurids Hansen, Frederiksberg3.703.518
334-3545Sebastian Sterup, Faaborg2.563.518
236-3825Torben Bødskov Andersen, Silkeborg Skakklub af 19304.393.517.5
336-3844Lasse Nielsen, Fredericia2.903.517.5
436-3858Jan Ambirk, Vordingborg2.243.517.5
13916Steen Brustrup Petersen, Brønshøj4.603.517.5
44053Aksel Hansen, Holstebro1.973.517
141-4215Kurt Klifoth, Valby4.743.517
441-4263Daniel Kokholm, K 412.153.517
34341Mathias Frost Torp-Hansen, ØBRO3.543.517
44461Allan Toftegaard Christensen, Tåstrup2.053.516.5
245-4629Poul Erik Nielsen, Sydøstfyn4.573.516
345-4634Henrik Mortensen, Horsens4.393.516
34737Morten Lyck Hansen, SK 19684.183.516
44855Birger Olsen, Sydøstfyn2.983.515
54980Martin Skovsø Nielsen, Valby2.833.515
55076Bo Munksgaard, Præstø2.423.514.5
55175Arunn Ananthan, Evans1.78319
55265John Christopher Christensen, Silkeborg1.71318
55378Angelo Nielsen, Amager2.12317
454-5551Alexander Torp Jørgensen, Næstved3.05317
554-5569Kim Hardlei, Vejlby-Risskov1.60317
45660Troels Barington, Valby2.47316.5
45754Flemming Pagh Iversen, Aros2.86316.5
35848Hugo Falberg, Aalborg2.93316
35936Jan Kuntz, FREM4.21316
46052Steen Guldager Pedersen, Valby3.62316
26131Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen, indland4.48315.5
56272Mikael Horslund, Randers3.03315.5
46362Filip Holm, Nordre3.63315
56470Palle Halkier Jørgensen, Hvidovre2.84314.5
265-6623Aage Søndergård Nielsen, Springeren Kolding5.49314
665-6690Bjarne Eiholt, K412.56314
56771Karsten Fyhn, Alssund3.13313
56868Kim Schmidt, Holstebro3.96312.5
36947Jann Nettelbeck, Turm Kandel4.58312
47056Kurt Finn Pedersen, Aalborg4.47311
27128Lars Garne Rasmussen, Åbyhøj3.842.519
772103Casper Folkmann Bunch, SK19680.222.518.5
67387Jan K. Jensen, Taastrup2.002.518
47464Arne Dan Fjordside, Aalborg Skakforening af 18892.342.517.5
57567Egon Rysgaard Madsen, Thy2.882.516
67689Erik Hedegaard Hansen, Helsingør2.072.516
57773Vagn Skov Andersen, Horsens3.262.515.5
47850Lars Wisler Pedersen, Grindsted3.692.515
479-8049Jenith Easwaralingam, Fredericia3.942.515
579-8077Morten Bengtson, Seksløberen2.942.515
581-8274Jacob Bjørnskov, SK19683.182.514.5
781-82107Oliver Gabrielsen, ØBRO0.212.514.5
58379Vedant Kumar Saravana, Øbro2.902.514
68488Ohran Alic, Haslev2.832.513.5
68583Michael Bohnstedt, Nørresundby2.712.512.5
38638Thomas Christensen, Kjellerup4.15218
68781Erik Pontoppidan, Evans1.87218
78897Flemming Dyremose, Brøndby0.81216
68996Torben William Petersen, Ringsted1.73215.5
69085Hans Haagen Larsen, indland2.74215.5
79198Thomas Nielsen, Enkelmedlem1.11215
792100Oliver Sunddahl, Valby1.31215
69382Michael Rene Christensen, Thy2.54214.5
694-9693Uffe Kallenbach, Thy2.76213.5
694-9694Kim Michael Pedersen, Amager2.42213.5
794-96108Carsten Wagner Sørensen, Fredericia Skakkforening0.74213.5
797102Birgit Dithlevsen, Herning1.89213
69884Emil Savery, Amager2.53212.5
799106Torben Fogh, Viby0.42212
610086Søren R. Ottesen, Silkeborg Skakklub Af 19303.67212
610191Ruben Jepsen, Sydøstfyn2.081.515
510266Orla E. Jørgensen, Allerød3.751.514.5
610392Joshua Kehlet, SK 19682.871.514.5
710499Henning Staugaard, Alssund1.821.513
7105105Nicolai Rostrup, Odysseus1.661.512.5
610695Victor Koch-Müller, Præstø3.151.511.5
7107110Johannes F. Jensen, Præstø1.291.511.5
7108111Morten S. Dyremose, Brøndby1.461.59
7109109Bent Kargaard Nielsen, Skørping0.37115
7110113Lis K. Dam, Præstø1.18113.5
7111104Max Fischer, ØBRO0.72113
7112101Hans Jørgen Christensen, Thy2.30113
7113112Flemming Andersen, Allerød0.30111

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)



Horsens Lang Weekend 2018
er støttet af: