Stilling runde 5
Præmie- gruppe | Rangering | Nr. | Navn | Forv | Point | Korr. |
1 | 1 | 1 | IM Mikkel Djernæs Antonsen, Køge | 4.02 | 4.5 | 18 |
1 | 2 | 7 | IM Tobias Bent Christensen, Århus Skolerne | 3.49 | 4 | 19 |
1 | 3 | 4 | IM Jens Ove Fries Nielsen, Fredericia | 4.18 | 4 | 18.5 |
1 | 4 | 2 | IM Igor Teplyi, Skakkluben af 1968 | 4.34 | 4 | 18 |
1 | 5 | 5 | IM Steffen Pedersen, Sydøstfyn | 3.60 | 4 | 17.5 |
1 | 6 | 3 | IM Karsten Rasmussen, Århus/Skolerne | 3.87 | 4 | 16.5 |
1 | 7-8 | 8 | IM Klaus Berg, SK 68 | 3.50 | 4 | 16 |
2 | 7-8 | 17 | Adesh Easwaralingam, Fredericia | 2.68 | 4 | 16 |
1 | 9 | 11 | Peter Erik Olsen, Seksløberen | 3.38 | 4 | 15.5 |
2 | 10-11 | 18 | Thomas Jepsen, Sydøstfyn | 3.48 | 4 | 15 |
3 | 10-11 | 35 | Jakob Kjær, Seksløberen | 2.72 | 4 | 15 |
1 | 12-13 | 6 | FM Viktor Haarmark Nielsen, ØBRO | 3.97 | 4 | 14 |
1 | 12-13 | 13 | Claus Rossen, Viborg | 4.11 | 4 | 14 |
1 | 14-15 | 10 | Jens Albert Ramsdal, SK1968 | 4.00 | 4 | 13.5 |
2 | 14-15 | 19 | Rune Andersen, Bornholm | 3.64 | 4 | 13.5 |
1 | 16 | 9 | Brian J. Jørgensen, Næstved | 4.27 | 3.5 | 15.5 |
2 | 17-18 | 20 | Kasper Skaarup, Sk. af 1968 | 3.17 | 3.5 | 15 |
2 | 17-18 | 24 | Jens Olaf Fogh, Viby | 2.32 | 3.5 | 15 |
2 | 19 | 21 | Andreas Ertbjerg, ØBRO | 3.55 | 3.5 | 14 |
2 | 20-21 | 32 | Finn Holmsø, Præstø | 3.58 | 3.5 | 13.5 |
4 | 20-21 | 57 | Johnny Jensen, Aros | 1.37 | 3.5 | 13.5 |
3 | 22 | 44 | Lasse Nielsen, Fredericia | 2.81 | 3.5 | 12.5 |
2 | 23 | 30 | Martin Reib Petersen, ØBRO | 3.58 | 3.5 | 12 |
3 | 24 | 40 | Joen Lesner, SK 1968 | 2.97 | 3.5 | 11.5 |
1 | 25 | 12 | Andreas Schütte, Preetzer TSV | 3.86 | 3 | 17 |
3 | 26 | 42 | Hasan Kolyaie, independant | 2.29 | 3 | 16 |
2 | 27 | 26 | Anil Surender, SK Mumien | 2.53 | 3 | 15.5 |
1 | 28-31 | 14 | Peter Brondt, Brønshøj | 4.06 | 3 | 14.5 |
2 | 28-31 | 27 | Anna Kohut, TMS Roszada Gliwice | 2.63 | 3 | 14.5 |
3 | 28-31 | 45 | Sebastian Sterup, Faaborg | 2.40 | 3 | 14.5 |
3 | 28-31 | 46 | Oscar Koch-Müller, Præstø | 2.51 | 3 | 14.5 |
3 | 32-33 | 33 | Morten F. Jensen, Præstø | 3.20 | 3 | 14 |
4 | 32-33 | 59 | Svanberg Mar Palsson, Garðabær | 1.75 | 3 | 14 |
3 | 34-35 | 48 | Hugo Falberg, Aalborg | 2.72 | 3 | 13.5 |
5 | 34-35 | 65 | John Christopher Christensen, Silkeborg | 1.41 | 3 | 13.5 |
4 | 36-38 | 54 | Flemming Pagh Iversen, Aros | 2.76 | 3 | 13 |
5 | 36-38 | 75 | Arunn Ananthan, Evans | 1.67 | 3 | 13 |
5 | 36-38 | 78 | Angelo Nielsen, Amager | 2.06 | 3 | 13 |
2 | 39-43 | 22 | Johan Hardlei, SK 1968 | 3.61 | 3 | 12.5 |
3 | 39-43 | 37 | Morten Lyck Hansen, SK 1968 | 3.48 | 3 | 12.5 |
3 | 39-43 | 39 | John Laurids Hansen, Frederiksberg | 2.88 | 3 | 12.5 |
3 | 39-43 | 41 | Mathias Frost Torp-Hansen, ØBRO | 2.82 | 3 | 12.5 |
4 | 39-43 | 63 | Daniel Kokholm, K 41 | 1.87 | 3 | 12.5 |
4 | 44 | 55 | Birger Olsen, Sydøstfyn | 2.68 | 3 | 11.5 |
5 | 45 | 80 | Martin Skovsø Nielsen, Valby | 2.65 | 3 | 11 |
3 | 46 | 43 | Bjarke Gregor, Enkeltmedlem | 3.58 | 3 | 9.5 |
5 | 47 | 71 | Karsten Fyhn, Alssund | 2.91 | 3 | 8 |
4 | 48 | 58 | Jan Ambirk, Vordingborg | 1.68 | 2.5 | 15.5 |
2 | 49-50 | 28 | Lars Garne Rasmussen, Åbyhøj | 3.02 | 2.5 | 15 |
7 | 49-50 | 103 | Casper Folkmann Bunch, SK1968 | 0.21 | 2.5 | 15 |
1 | 51-52 | 16 | Steen Brustrup Petersen, Brønshøj | 3.66 | 2.5 | 14.5 |
4 | 51-52 | 60 | Troels Barington, Valby | 2.21 | 2.5 | 14.5 |
1 | 53 | 15 | Kurt Klifoth, Valby | 3.83 | 2.5 | 14 |
2 | 54-57 | 25 | Torben Bødskov Andersen, Silkeborg Skakklub af 1930 | 3.50 | 2.5 | 13.5 |
4 | 54-57 | 61 | Allan Toftegaard Christensen, Tåstrup | 1.87 | 2.5 | 13.5 |
4 | 54-57 | 64 | Arne Dan Fjordside, Aalborg Skakforening af 1889 | 2.25 | 2.5 | 13.5 |
5 | 54-57 | 69 | Kim Hardlei, Vejlby-Risskov | 1.44 | 2.5 | 13.5 |
4 | 58 | 53 | Aksel Hansen, Holstebro | 1.32 | 2.5 | 13 |
2 | 59-62 | 29 | Poul Erik Nielsen, Sydøstfyn | 3.58 | 2.5 | 12.5 |
3 | 59-62 | 34 | Henrik Mortensen, Horsens | 3.50 | 2.5 | 12.5 |
5 | 59-62 | 76 | Bo Munksgaard, Præstø | 2.10 | 2.5 | 12.5 |
6 | 59-62 | 87 | Jan K. Jensen, Taastrup | 1.89 | 2.5 | 12.5 |
3 | 63-64 | 36 | Jan Kuntz, FREM | 3.47 | 2.5 | 12 |
5 | 63-64 | 74 | Jacob Bjørnskov, SK1968 | 3.07 | 2.5 | 12 |
2 | 65 | 31 | Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen, indland | 3.64 | 2.5 | 11 |
4 | 66-68 | 49 | Jenith Easwaralingam, Fredericia | 3.26 | 2.5 | 10.5 |
5 | 66-68 | 67 | Egon Rysgaard Madsen, Thy | 2.44 | 2.5 | 10.5 |
7 | 66-68 | 107 | Oliver Gabrielsen, ØBRO | 0.21 | 2.5 | 10.5 |
5 | 69 | 73 | Vagn Skov Andersen, Horsens | 2.91 | 2.5 | 10 |
3 | 70 | 38 | Thomas Christensen, Kjellerup | 3.28 | 2 | 15 |
4 | 71-72 | 51 | Alexander Torp Jørgensen, Næstved | 2.33 | 2 | 14.5 |
6 | 71-72 | 81 | Erik Pontoppidan, Evans | 1.56 | 2 | 14.5 |
5 | 73 | 70 | Palle Halkier Jørgensen, Hvidovre | 2.03 | 2 | 13.5 |
4 | 74-75 | 52 | Steen Guldager Pedersen, Valby | 2.75 | 2 | 13 |
7 | 74-75 | 97 | Flemming Dyremose, Brøndby | 0.68 | 2 | 13 |
7 | 76 | 98 | Thomas Nielsen, Enkelmedlem | 0.92 | 2 | 12.5 |
4 | 77-78 | 50 | Lars Wisler Pedersen, Grindsted | 2.94 | 2 | 12 |
5 | 77-78 | 72 | Mikael Horslund, Randers | 2.43 | 2 | 12 |
6 | 79-81 | 85 | Hans Haagen Larsen, indland | 2.34 | 2 | 11 |
6 | 79-81 | 89 | Erik Hedegaard Hansen, Helsingør | 1.82 | 2 | 11 |
6 | 79-81 | 90 | Bjarne Eiholt, K41 | 2.43 | 2 | 11 |
4 | 82 | 62 | Filip Holm, Nordre | 2.67 | 2 | 10.5 |
3 | 83-84 | 47 | Jann Nettelbeck, Turm Kandel | 3.80 | 2 | 10 |
6 | 83-84 | 82 | Michael Rene Christensen, Thy | 2.26 | 2 | 10 |
2 | 85-86 | 23 | Aage Søndergård Nielsen, Springeren Kolding | 4.49 | 2 | 9.5 |
5 | 85-86 | 68 | Kim Schmidt, Holstebro | 3.24 | 2 | 9.5 |
6 | 87-88 | 84 | Emil Savery, Amager | 2.31 | 2 | 9 |
6 | 87-88 | 93 | Uffe Kallenbach, Thy | 2.48 | 2 | 9 |
4 | 89-90 | 56 | Kurt Finn Pedersen, Aalborg | 3.78 | 2 | 8 |
7 | 89-90 | 106 | Torben Fogh, Viby | 0.38 | 2 | 8 |
5 | 91 | 66 | Orla E. Jørgensen, Allerød | 3.08 | 1.5 | 12 |
5 | 92-94 | 77 | Morten Bengtson, Seksløberen | 2.32 | 1.5 | 11.5 |
5 | 92-94 | 79 | Vedant Kumar Saravana, Øbro | 2.26 | 1.5 | 11.5 |
6 | 92-94 | 88 | Ohran Alic, Haslev | 2.50 | 1.5 | 11.5 |
6 | 95-96 | 83 | Michael Bohnstedt, Nørresundby | 1.98 | 1.5 | 11 |
6 | 95-96 | 91 | Ruben Jepsen, Sydøstfyn | 1.70 | 1.5 | 11 |
7 | 97 | 99 | Henning Staugaard, Alssund | 1.55 | 1.5 | 10 |
6 | 98 | 92 | Joshua Kehlet, SK 1968 | 2.51 | 1.5 | 9.5 |
7 | 99 | 110 | Johannes F. Jensen, Præstø | 1.23 | 1.5 | 7.5 |
6 | 100 | 96 | Torben William Petersen, Ringsted | 0.85 | 1 | 12.5 |
7 | 101-102 | 100 | Oliver Sunddahl, Valby | 0.44 | 1 | 12 |
7 | 101-102 | 109 | Bent Kargaard Nielsen, Skørping | 0.25 | 1 | 12 |
7 | 103 | 104 | Max Fischer, ØBRO | 0.50 | 1 | 11.5 |
7 | 104 | 102 | Birgit Dithlevsen, Herning | 1.03 | 1 | 10.5 |
6 | 105-106 | 86 | Søren R. Ottesen, Silkeborg Skakklub Af 1930 | 2.73 | 1 | 10 |
6 | 105-106 | 94 | Kim Michael Pedersen, Amager | 1.64 | 1 | 10 |
6 | 107 | 95 | Victor Koch-Müller, Præstø | 2.38 | 1 | 9.5 |
7 | 108-110 | 105 | Nicolai Rostrup, Odysseus | 1.43 | 1 | 9 |
7 | 108-110 | 108 | Carsten Wagner Sørensen, Fredericia Skakkforening | 0.47 | 1 | 9 |
7 | 108-110 | 113 | Lis K. Dam, Præstø | 1.04 | 1 | 9 |
7 | 111-112 | 101 | Hans Jørgen Christensen, Thy | 1.57 | 1 | 8 |
7 | 111-112 | 112 | Flemming Andersen, Allerød | 0.17 | 1 | 8 |
7 | 113 | 111 | Morten S. Dyremose, Brøndby | 0.46 | 0.5 | 8 |
Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)
|
Horsens Lang Weekend 2018
er støttet af:
|