HORSENS SKAKFORENING

Stilling runde 4

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
113IM Karsten Rasmussen, Århus/Skolerne3.4149
127IM Tobias Bent Christensen, Århus Skolerne2.713.512
13-41IM Mikkel Djernæs Antonsen, Køge3.483.511
13-44IM Jens Ove Fries Nielsen, Fredericia3.413.511
158IM Klaus Berg, SK 683.043.510.5
16-75IM Steffen Pedersen, Sydøstfyn3.063.510
26-717Adesh Easwaralingam, Fredericia2.463.510
1811Peter Erik Olsen, Seksløberen3.153.59.5
2924Jens Olaf Fogh, Viby2.233.59
110-112IM Igor Teplyi, Skakkluben af 19683.43311.5
110-1112Andreas Schütte, Preetzer TSV3.10311.5
21218Thomas Jepsen, Sydøstfyn2.73310.5
113-156FM Viktor Haarmark Nielsen, ØBRO3.02310
113-1510Jens Albert Ramsdal, SK19683.21310
213-1526Anil Surender, SK Mumien2.32310
116-1713Claus Rossen, Viborg3.4239.5
316-1735Jakob Kjær, Seksløberen2.4839.5
218-2027Anna Kohut, TMS Roszada Gliwice2.3239
318-2042Hasan Kolyaie, independant2.0439
318-2046Oscar Koch-Müller, Præstø2.4339
221-2219Rune Andersen, Bornholm2.8038.5
321-2245Sebastian Sterup, Faaborg2.3538.5
223-2421Andreas Ertbjerg, ØBRO2.7138
423-2457Johnny Jensen, Aros1.2138
32548Hugo Falberg, Aalborg2.5636.5
1269Brian J. Jørgensen, Næstved3.352.511
22720Kasper Skaarup, Sk. af 19682.332.510.5
128-3014Peter Brondt, Brønshøj3.282.59.5
228-3025Torben Bødskov Andersen, Silkeborg Skakklub af 19302.852.59.5
228-3028Lars Garne Rasmussen, Åbyhøj2.342.59.5
331-3233Morten F. Jensen, Præstø2.612.59
731-32103Casper Folkmann Bunch, SK19680.202.59
233-3532Finn Holmsø, Præstø2.592.58.5
333-3540Joen Lesner, SK 19682.622.58.5
533-3565John Christopher Christensen, Silkeborg1.322.58.5
336-3741Mathias Frost Torp-Hansen, ØBRO2.412.58
436-3763Daniel Kokholm, K 411.622.58
43853Aksel Hansen, Holstebro1.162.57.5
239-4330Martin Reib Petersen, ØBRO2.712.57
339-4337Morten Lyck Hansen, SK 19682.732.57
339-4339John Laurids Hansen, Frederiksberg2.662.57
339-4344Lasse Nielsen, Fredericia2.492.57
539-4374Jacob Bjørnskov, SK19682.942.57
44458Jan Ambirk, Vordingborg1.57210
145-4816Steen Brustrup Petersen, Brønshøj2.7729.5
445-4859Svanberg Mar Palsson, Garðabær0.9129.5
545-4875Arunn Ananthan, Evans1.3429.5
545-4878Angelo Nielsen, Amager1.7329.5
349-5238Thomas Christensen, Kjellerup2.4829
449-5251Alexander Torp Jørgensen, Næstved1.6629
449-5254Flemming Pagh Iversen, Aros2.0629
449-5260Troels Barington, Valby1.2429
153-5815Kurt Klifoth, Valby2.9228.5
253-5822Johan Hardlei, SK 19682.7728.5
453-5852Steen Guldager Pedersen, Valby2.0728.5
453-5855Birger Olsen, Sydøstfyn1.9628.5
453-5861Allan Toftegaard Christensen, Tåstrup1.1828.5
453-5864Arne Dan Fjordside, Aalborg Skakforening af 18892.0328.5
559-6169Kim Hardlei, Vejlby-Risskov1.2328
559-6180Martin Skovsø Nielsen, Valby2.3328
659-6181Erik Pontoppidan, Evans1.2628
362-6434Henrik Mortensen, Horsens2.7227.5
662-6487Jan K. Jensen, Taastrup1.5827.5
762-6497Flemming Dyremose, Brøndby0.5227.5
365-6636Jan Kuntz, FREM2.6827
465-6650Lars Wisler Pedersen, Grindsted2.2727
567-6972Mikael Horslund, Randers2.1826.5
667-6985Hans Haagen Larsen, indland2.0626.5
767-69107Oliver Gabrielsen, ØBRO0.1826.5
370-7143Bjarke Gregor, Enkeltmedlem2.8325
470-7162Filip Holm, Nordre2.5125
57271Karsten Fyhn, Alssund2.7124
273-7429Poul Erik Nielsen, Sydøstfyn2.701.59
573-7470Palle Halkier Jørgensen, Hvidovre1.311.59
475-7649Jenith Easwaralingam, Fredericia2.511.58.5
575-7676Bo Munksgaard, Præstø1.451.58.5
27731Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen, indland2.771.58
578-8167Egon Rysgaard Madsen, Thy1.821.57.5
578-8173Vagn Skov Andersen, Horsens2.121.57.5
578-8179Vedant Kumar Saravana, Øbro2.131.57.5
678-8189Erik Hedegaard Hansen, Helsingør1.461.57.5
582-8377Morten Bengtson, Seksløberen2.201.57
682-8383Michael Bohnstedt, Nørresundby1.601.57
684-8688Ohran Alic, Haslev2.251.56
784-8699Henning Staugaard, Alssund1.341.56
784-86106Torben Fogh, Viby0.341.56
587-8968Kim Schmidt, Holstebro2.601.55.5
687-8992Joshua Kehlet, SK 19682.161.55.5
687-8993Uffe Kallenbach, Thy2.201.55.5
690-9191Ruben Jepsen, Sydøstfyn0.7819
790-9198Thomas Nielsen, Enkelmedlem0.6319
392-9547Jann Nettelbeck, Turm Kandel2.8018
592-9566Orla E. Jørgensen, Allerød2.1218
692-9582Michael Rene Christensen, Thy1.4018
792-95100Oliver Sunddahl, Valby0.4318
696-9790Bjarne Eiholt, K411.5017.5
796-97104Max Fischer, ØBRO0.3517.5
298-10023Aage Søndergård Nielsen, Springeren Kolding3.5017
698-10084Emil Savery, Amager1.4617
698-10096Torben William Petersen, Ringsted0.6817
7101109Bent Kargaard Nielsen, Skørping0.1816.5
410256Kurt Finn Pedersen, Aalborg2.9516
610386Søren R. Ottesen, Silkeborg Skakklub Af 19302.0215.5
7104-105110Johannes F. Jensen, Præstø1.1515
7104-105113Lis K. Dam, Præstø1.0415
7106105Nicolai Rostrup, Odysseus1.2914.5
7107108Carsten Wagner Sørensen, Fredericia Skakkforening0.170.57
610895Victor Koch-Müller, Præstø1.430.56.5
7109102Birgit Dithlevsen, Herning0.330.56
7110-111111Morten S. Dyremose, Brøndby0.370.55.5
7110-111112Flemming Andersen, Allerød0.120.55.5
611294Kim Michael Pedersen, Amager0.7307.5
7113101Hans Jørgen Christensen, Thy0.5707

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)



Horsens Lang Weekend 2018
er støttet af: