HORSENS SKAKFORENING

Stilling gruppe 1

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
114FM Jonas Buhl Bjerre, Skanderborg4.045.522
122IM Mikkel Djernæs Antonsen, Køge4.925.520.5
138FM Poul Rewitz, SK19684.145.519.5
143IM Igor Teplyi, Nordre4.91522
1515Jens Albert Ramsdal, SK19683.42521
1611Viktor Haarmark Nielsen, ØBRO3.92520.5
177FM Tobias Rostgaard, BMS5.13519.5
185FM Martin Matthiesen, SK19684.644.521.5
1913Rasmus Thøgersen, Jetsmark4.664.520
1101IM Karsten Rasmussen, Århus/Skolerne5.384.520
11112Lars Hansen, SK 19683.794.520
112-136FM Kristoffer Dyrgaard, Frem4.784.519.5
112-1321WFM Esmat Susanne Guindy, Viborg3.974.519.5
11817Peter Grove, Skanderborg3.36423
11910Marco Ferrante, Slagelse4.25420.5
1209Pelle Bank, Sk19684.91420
13420Claus Rossen, Viborg3.833.522.5
13519Peter Thorsbro, Furesø3.913.522
13614Nicolai Kvist Brondt, BMS4.113.521
14218Rune Andersen, Bornholm4.933.518.5
16322Thomas Stausholm Jepsen, Sydøstfyn4.08320.5
17816Peter Erik Olsen, Seksløberen5.32316

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)

Stilling gruppe 2

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
21434Bjarke Hautop Kristensen, Evans3.334.518
21637Uno Rolf Skonnord, ØBRO4.054.517.5
22126Jean-Philippe Miqueu, Sk. af 19684.23419.5
225-2624Jakob Bjerre Jensen, Århus/Skolerne3.62418
225-2631Henning Nielsen, Maribo3.77418
22729Jacob Mejvik, Oves SK (Sverige)3.88417
228-2928Tavs Bjerre, Skanderborg4.54417
228-2938Håkan Lyngsjö, En Passant, Svedala (Sverige)3.96417
23730Martin Reib Petersen, ØBRO3.523.520.5
238-3933Farzam Firooznia, Evans3.853.520
238-3939Johan Hardlei, SK 683.143.520
24032Jonas Hilwerda, Staunton (Holland)3.053.519.5
250-5135Jesper Knudsen, Læseforeningen3.883.517
252-5327Steen Brustrup Petersen, Brønshøj4.733.516.5
26423Lars Rene Andersen, SK19684.39319.5
26525Klaus Nielsen, Furesø4.26319
268-7140Morten F. Jensen, Præstø4.48317
29136Poul Erik Nielsen, Sydøstfyn4.652.518

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)

Stilling gruppe 3

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
31544Thomas Thybo, Skive2.724.518
31754Erik Olsgård Hansen, Præstø3.874.515
32345WFM Thomine Stolberg-Rohr, Evans3.30419
32446Anna Kohut, Roszada Gliwice2.72418.5
33155William Hørup Philipsen, BMS2.63416
33257WFM Marie Frank-Nielsen, Philidor3.05415.5
34142Jens Olaf Fogh, Viby3.093.519
34350Svend Steenstrup, Allerød3.473.518.5
34443Finn Holmsø, Præstø Skaklub3.723.518
34541Torben Bødskov Andersen, Silkeborg Skakklub af 19304.203.518
34953Morten Renneberg, Øbro3.013.517
35452Henrik Mortensen, Horsens4.123.515.5
358-5956Matthias Keum Finne, ØBRO3.923.514.5
36648Thomas Christensen, Kjellerup4.11317.5
376-7747Benjamin Christensen, Nordre3.41316
381-8251Anton Marthedal, BMS3.72315
384-8558Maxim Konstantinov, Evans4.50314.5
3114-11549John Laurids Hansen, Frederiksberg4.18216

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)

Stilling gruppe 4

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
42268Arne Dan Fjordside, Aalborg Skakforening af 18892.48419.5
43060Lars Garne Rasmussen, Åbyhøj2.38416.5
43364Daniel Kokholm, K413.27415
44865Sander Stage-Steffensen, Køge/ BMS3.073.517.5
450-5176Lasse Nielsen, Fredericia2.123.517
45570Jakob Kjær, Seksløberen3.533.515.5
45663Bjarke Gregor, Enkeltmedlem3.733.515
46062Adesh Easwaralingam, Fredericia3.373.514
46159Steen Guldager Pedersen, Valby3.893.513.5
46767Peter Stuhr, K412.65317.5
468-7174Alex Sørensen, Læsefoeningen2.59317
48071Lars Schøning, Skive3.74315.5
481-8272Kurt Finn Pedersen, Aalborg Skakforening af 18893.13315
484-8575Jann Nettelbeck, Turm Kandel/Tyskland3.55314.5
48673Hugo Falberg, Aalborg3.46314
410061Simon Ladefoged, Ribe4.402.515
410566Graham Taylor, SK19684.712.513.5
411369Allan Westenborg, Syddjurs3.93216.5

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)

Stilling gruppe 5

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
546-4784Joen Lesner, SK 19681.523.517.5
546-4787Mathias Nielsen, Sydøstfyn2.603.517.5
552-5379Lars Wisler, Grindsted3.423.516.5
55781Kasper Skaarup, Sk. af 19682.383.515
558-5986Jan Han Petersen, Århus/Skolerne2.473.514.5
56294Filip Holm, Nordre2.483.513
568-7180Aksel Hansen, Holstebro3.13317
568-7185Birger Olsen, Sydøstfyn2.59317
57278Jan Rosenberg, Springeren,Kolding2.41317
576-7782Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen, Læseforeningen Odense2.48316
58893Egon Rysgaard Madsen, Thy3.96310.5
59290Jacob Bjørnskov, SK19682.302.518
59688Frank Gjerning Petersen, Kjellerup2.302.516
59783Sofie Dürrfeld, ØBRO2.862.515.5
59992Erik Pontoppidan, Evans2.252.515
510177Aage Søndergård Nielsen, Springeren, Kolding3.342.514.5
5106-10889Mathias Frost Torp-Hansen, ØBRO2.952.513.5
5109-11091Jan Ambirk, Vordingborg3.502.513

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)

Stilling gruppe 6

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
673-74101Florian Purguette, Øbro1.74316.5
675109Michael Rene Christensen, Thy2.02316.5
679102Kim Hardlei, Vejlby-Risskov1.79315.5
683108Bo Munksgaard, Præstø2.14315
68997Christian Matico Jepsen, Evans1.922.518.5
690112Frank Severinsen, K411.072.518
693-9499Kim Schmidt, Holstebro2.492.517
693-94106Flemming Pagh Iversen, Aros1.702.517
69595Søren Jensen, Enkeltmedlem3.052.516
6102105Jan K. Jensen, TSF2.852.514.5
6106-108107Søren R. Ottesen, Tranum3.022.513.5
6106-108111Tobias Jakobsen, K412.612.513.5
6109-110100Poul Nørgaard, Skanderborg3.332.513
6118104Troels Barington, Valby2.53215.5
6120-12198Hans Erik Leimand, Ribe2.77215
6125-127110Erik Hedegaard Hansen, Helsingør2.86213
613096Vagn Skov Andersen, Horsens4.20211.5
6131-132103Uffe Kallenbach, THY4.01210

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)

Stilling gruppe 7

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
773-74116Simon Ehrenreich, SK19681.80316.5
798118Lars Søndergaard, Præstø2.222.515.5
7103122Christoffer Vinter, Frem2.402.514.5
7104127Jan Ryder Tønnesen, Køge1.442.514
7111121Thomas Nielsen, Enkelmedlem1.72217.5
7112120Janith Easwaralingam, Fredericia1.26216.5
7114-115113Sophus Hasselby, Øbro1.89216
7116123Yunus Mermer, Enkeltmedlem1.74215.5
7117119Laurits Gorm Dahl, Skive2.46215.5
7120-121124Morten Bengtson, Seksløberen1.99215
7122117Rasmus Emil Ryder Tønnesen, Køge2.38214.5
7125-127115Bjarne Eiholt, K412.99213
7125-127125Joshua Kehlet, Sk19682.38213
7128-129114Angelo Nielsen, Amager3.73212
7136129Birgit Dithlevsen, Herning2.421.513.5
7137128Torben William Petersen, Ringsted1.041.512.5
7142130John Christopher Højstrup Christensen, Silkeborg Skakklub af 19301.58115
7143126Jesper Thorsen, Enkeltmedlem2.60112

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)

Stilling gruppe 8

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
887133Morten Maate, Øbro0.84313
8119137Ruben Jepsen, Sydøstfyn0.50215
8123138Theo Stage-Steffensen, Køge/ BMS1.43214
8124140Carsten Fisker, Viborg0.60213.5
8128-129143Bent K. Nielsen, Skørping0.53212
8131-132136Jens Ole van de Weerd, Aalborg2.82210
8133131Jonathan Roed Gundorf Jacobsen, Frem1.081.516
8134-135135Jeppe Højland, ØBRO0.701.513.5
8134-135146Steen Roed Gundorf Henriksen, Frem0.131.513.5
8138132Birgitte Brunsgaard Jacobsen, Skive1.641.512.5
8139142Mia Louise Gammeltoft, - indland0.331.512
8140139Jakob Schultz Svenningsen, Skive1.311.512
8141134Torben Fogh, Viby2.651.510.5
8144145Jan Thybo, Morsø Skak Klub0.39111.5
8145147Lis K. Dam, Præstø0.73111
8146144Sune Stage-Steffensen, Køge0.91110
8147148Patrick Lund Nielsen, Skive0.9518
8148141Johannes F. Jensen, Præstø1.910.59.5

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)



Horsens Lang Weekend 2017
er støttet af: