Stilling gruppe 1
Præmie- gruppe | Rangering | Nr. | Navn | Forv | Point | Korr. |
1 | 1-2 | 4 | FM Jonas Buhl Bjerre, Skanderborg | 3.51 | 4.5 | 17.5 |
1 | 1-2 | 8 | FM Poul Rewitz, SK1968 | 3.64 | 4.5 | 17.5 |
1 | 3 | 2 | IM Mikkel Djernæs Antonsen, Køge | 4.30 | 4.5 | 16.5 |
1 | 4 | 5 | FM Martin Matthiesen, SK1968 | 4.26 | 4.5 | 15 |
1 | 5 | 6 | FM Kristoffer Dyrgaard, Frem | 4.31 | 4.5 | 14 |
1 | 6 | 3 | IM Igor Teplyi, Nordre | 3.94 | 4 | 17.5 |
1 | 7-8 | 11 | Viktor Haarmark Nielsen, ØBRO | 3.10 | 4 | 17 |
1 | 7-8 | 17 | Peter Grove, Skanderborg | 3.05 | 4 | 17 |
1 | 9 | 15 | Jens Albert Ramsdal, SK1968 | 2.63 | 4 | 15 |
1 | 11-13 | 7 | FM Tobias Rostgaard, BMS | 4.44 | 4 | 13.5 |
1 | 11-13 | 9 | Pelle Bank, Sk1968 | 4.41 | 4 | 13.5 |
1 | 15 | 20 | Claus Rossen, Viborg | 3.22 | 3.5 | 18 |
1 | 16 | 19 | Peter Thorsbro, Furesø | 3.14 | 3.5 | 17 |
1 | 17 | 14 | Nicolai Kvist Brondt, BMS | 3.32 | 3.5 | 16.5 |
1 | 18-21 | 1 | IM Karsten Rasmussen, Århus/Skolerne | 4.46 | 3.5 | 16 |
1 | 18-21 | 10 | Marco Ferrante, Slagelse | 3.56 | 3.5 | 16 |
1 | 18-21 | 13 | Rasmus Thøgersen, Jetsmark | 3.94 | 3.5 | 16 |
1 | 22-23 | 12 | Lars Hansen, SK 1968 | 3.05 | 3.5 | 15.5 |
1 | 24-25 | 21 | WFM Esmat Susanne Guindy, Viborg | 3.06 | 3.5 | 15 |
1 | 29 | 18 | Rune Andersen, Bornholm | 4.31 | 3.5 | 13 |
1 | 34 | 22 | Thomas Stausholm Jepsen, Sydøstfyn | 3.32 | 3 | 17 |
1 | 61 | 16 | Peter Erik Olsen, Seksløberen | 4.50 | 3 | 9.5 |
Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)
Stilling gruppe 2
Præmie- gruppe | Rangering | Nr. | Navn | Forv | Point | Korr. |
2 | 18-21 | 34 | Bjarke Hautop Kristensen, Evans | 2.95 | 3.5 | 16 |
2 | 22-23 | 39 | Johan Hardlei, SK 68 | 3.06 | 3.5 | 15.5 |
2 | 26 | 24 | Jakob Bjerre Jensen, Århus/Skolerne | 3.31 | 3.5 | 14.5 |
2 | 27-28 | 32 | Jonas Hilwerda, Staunton (Holland) | 2.77 | 3.5 | 14 |
2 | 27-28 | 37 | Uno Rolf Skonnord, ØBRO | 3.66 | 3.5 | 14 |
2 | 31-32 | 35 | Jesper Knudsen, Læseforeningen | 3.62 | 3.5 | 12 |
2 | 35 | 30 | Martin Reib Petersen, ØBRO | 2.65 | 3 | 16.5 |
2 | 36 | 31 | Henning Nielsen, Maribo | 2.93 | 3 | 16 |
2 | 37-40 | 25 | Klaus Nielsen, Furesø | 3.49 | 3 | 15.5 |
2 | 37-40 | 26 | Jean-Philippe Miqueu, Sk. af 1968 | 3.35 | 3 | 15.5 |
2 | 37-40 | 33 | Farzam Firooznia, Evans | 3.07 | 3 | 15.5 |
2 | 42-45 | 23 | Lars Rene Andersen, SK1968 | 3.65 | 3 | 14.5 |
2 | 42-45 | 38 | Håkan Lyngsjö, En Passant, Svedala (Sverige) | 3.02 | 3 | 14.5 |
2 | 46 | 28 | Tavs Bjerre, Skanderborg | 3.78 | 3 | 14 |
2 | 49 | 29 | Jacob Mejvik, Oves SK (Sverige) | 3.11 | 3 | 13 |
2 | 51-55 | 27 | Steen Brustrup Petersen, Brønshøj | 4.01 | 3 | 11.5 |
2 | 76 | 40 | Morten F. Jensen, Præstø | 3.66 | 2.5 | 12 |
2 | 119 | 36 | Poul Erik Nielsen, Sydøstfyn | 3.67 | 1.5 | 14.5 |
Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)
Stilling gruppe 3
Præmie- gruppe | Rangering | Nr. | Navn | Forv | Point | Korr. |
3 | 10 | 46 | Anna Kohut, Roszada Gliwice | 2.51 | 4 | 14.5 |
3 | 11-13 | 45 | WFM Thomine Stolberg-Rohr, Evans | 3.12 | 4 | 13.5 |
3 | 24-25 | 44 | Thomas Thybo, Skive | 2.51 | 3.5 | 15 |
3 | 33 | 54 | Erik Olsgård Hansen, Præstø | 3.64 | 3.5 | 11.5 |
3 | 37-40 | 41 | Torben Bødskov Andersen, Silkeborg Skakklub af 1930 | 3.49 | 3 | 15.5 |
3 | 42-45 | 55 | William Hørup Philipsen, BMS | 2.37 | 3 | 14.5 |
3 | 47-48 | 43 | Finn Holmsø, Præstø Skaklub | 3.09 | 3 | 13.5 |
3 | 47-48 | 57 | WFM Marie Frank-Nielsen, Philidor | 2.81 | 3 | 13.5 |
3 | 62 | 42 | Jens Olaf Fogh, Viby | 2.30 | 2.5 | 18 |
3 | 63 | 53 | Morten Renneberg, Øbro | 2.23 | 2.5 | 16 |
3 | 64-65 | 50 | Svend Steenstrup, Allerød | 2.69 | 2.5 | 14.5 |
3 | 66-68 | 48 | Thomas Christensen, Kjellerup | 3.36 | 2.5 | 14 |
3 | 69-72 | 56 | Matthias Keum Finne, ØBRO | 3.15 | 2.5 | 13 |
3 | 77-79 | 52 | Henrik Mortensen, Horsens | 3.35 | 2.5 | 11.5 |
3 | 87 | 47 | Benjamin Christensen, Nordre | 2.59 | 2 | 14.5 |
3 | 89-92 | 49 | John Laurids Hansen, Frederiksberg | 3.36 | 2 | 13.5 |
3 | 94-95 | 51 | Anton Marthedal, BMS | 2.90 | 2 | 12.5 |
3 | 99-102 | 58 | Maxim Konstantinov, Evans | 3.70 | 2 | 11.5 |
Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)
Stilling gruppe 4
Præmie- gruppe | Rangering | Nr. | Navn | Forv | Point | Korr. |
4 | 14 | 68 | Arne Dan Fjordside, Aalborg Skakforening af 1889 | 2.45 | 4 | 12.5 |
4 | 41 | 60 | Lars Garne Rasmussen, Åbyhøj | 2.20 | 3 | 15 |
4 | 42-45 | 76 | Lasse Nielsen, Fredericia | 1.90 | 3 | 14.5 |
4 | 50 | 67 | Peter Stuhr, K41 | 2.41 | 3 | 12 |
4 | 51-55 | 62 | Adesh Easwaralingam, Fredericia | 3.00 | 3 | 11.5 |
4 | 51-55 | 64 | Daniel Kokholm, K41 | 3.04 | 3 | 11.5 |
4 | 51-55 | 70 | Jakob Kjær, Seksløberen | 3.24 | 3 | 11.5 |
4 | 56-58 | 59 | Steen Guldager Pedersen, Valby | 3.61 | 3 | 11 |
4 | 59-60 | 71 | Lars Schøning, Skive | 3.51 | 3 | 10.5 |
4 | 66-68 | 65 | Sander Stage-Steffensen, Køge/ BMS | 2.31 | 2.5 | 14 |
4 | 73-75 | 63 | Bjarke Gregor, Enkeltmedlem | 2.98 | 2.5 | 12.5 |
4 | 83-85 | 61 | Simon Ladefoged, Ribe | 3.65 | 2.5 | 10 |
4 | 88 | 74 | Alex Sørensen, Læsefoeningen | 1.76 | 2 | 14 |
4 | 94-95 | 69 | Allan Westenborg, Syddjurs | 3.16 | 2 | 12.5 |
4 | 96-98 | 72 | Kurt Finn Pedersen, Aalborg Skakforening af 1889 | 2.35 | 2 | 12 |
4 | 99-102 | 75 | Jann Nettelbeck, Turm Kandel/Tyskland | 2.73 | 2 | 11.5 |
4 | 112-114 | 66 | Graham Taylor, SK1968 | 3.93 | 2 | 10 |
4 | 112-114 | 73 | Hugo Falberg, Aalborg | 2.66 | 2 | 10 |
Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)
Stilling gruppe 5
Præmie- gruppe | Rangering | Nr. | Navn | Forv | Point | Korr. |
5 | 30 | 84 | Joen Lesner, SK 1968 | 1.40 | 3.5 | 12.5 |
5 | 31-32 | 87 | Mathias Nielsen, Sydøstfyn | 2.51 | 3.5 | 12 |
5 | 56-58 | 78 | Jan Rosenberg, Springeren,Kolding | 2.25 | 3 | 11 |
5 | 56-58 | 81 | Kasper Skaarup, Sk. af 1968 | 2.20 | 3 | 11 |
5 | 59-60 | 86 | Jan Han Petersen, Århus/Skolerne | 2.34 | 3 | 10.5 |
5 | 66-68 | 82 | Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen, Læseforeningen Odense | 1.86 | 2.5 | 14 |
5 | 69-72 | 79 | Lars Wisler, Grindsted | 2.69 | 2.5 | 13 |
5 | 69-72 | 80 | Aksel Hansen, Holstebro | 2.45 | 2.5 | 13 |
5 | 69-72 | 90 | Jacob Bjørnskov, SK1968 | 2.08 | 2.5 | 13 |
5 | 73-75 | 85 | Birger Olsen, Sydøstfyn | 2.34 | 2.5 | 12.5 |
5 | 77-79 | 83 | Sofie Dürrfeld, ØBRO | 2.65 | 2.5 | 11.5 |
5 | 80-82 | 88 | Frank Gjerning Petersen, Kjellerup | 2.08 | 2.5 | 10.5 |
5 | 80-82 | 92 | Erik Pontoppidan, Evans | 2.02 | 2.5 | 10.5 |
5 | 83-85 | 89 | Mathias Frost Torp-Hansen, ØBRO | 2.72 | 2.5 | 10 |
5 | 86 | 94 | Filip Holm, Nordre | 2.23 | 2.5 | 9.5 |
5 | 96-98 | 77 | Aage Søndergård Nielsen, Springeren, Kolding | 2.54 | 2 | 12 |
5 | 106-111 | 91 | Jan Ambirk, Vordingborg | 2.98 | 2 | 10.5 |
5 | 116 | 93 | Egon Rysgaard Madsen, Thy | 3.23 | 2 | 9 |
Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)
Stilling gruppe 6
Præmie- gruppe | Rangering | Nr. | Navn | Forv | Point | Korr. |
6 | 64-65 | 112 | Frank Severinsen, K41 | 0.80 | 2.5 | 14.5 |
6 | 73-75 | 109 | Michael Rene Christensen, Thy | 1.70 | 2.5 | 12.5 |
6 | 77-79 | 99 | Kim Schmidt, Holstebro | 2.24 | 2.5 | 11.5 |
6 | 80-82 | 102 | Kim Hardlei, Vejlby-Risskov | 1.41 | 2.5 | 10.5 |
6 | 83-85 | 100 | Poul Nørgaard, Skanderborg | 3.09 | 2.5 | 10 |
6 | 89-92 | 101 | Florian Purguette, Øbro | 1.56 | 2 | 13.5 |
6 | 89-92 | 106 | Flemming Pagh Iversen, Aros | 1.48 | 2 | 13.5 |
6 | 93 | 97 | Christian Matico Jepsen, Evans | 1.44 | 2 | 13 |
6 | 99-102 | 108 | Bo Munksgaard, Præstø | 1.91 | 2 | 11.5 |
6 | 103-105 | 95 | Søren Jensen, Enkeltmedlem | 2.27 | 2 | 11 |
6 | 103-105 | 98 | Hans Erik Leimand, Ribe | 2.59 | 2 | 11 |
6 | 106-111 | 104 | Troels Barington, Valby | 2.33 | 2 | 10.5 |
6 | 115 | 110 | Erik Hedegaard Hansen, Helsingør | 2.64 | 2 | 9.5 |
6 | 117 | 103 | Uffe Kallenbach, THY | 3.83 | 2 | 5.5 |
6 | 125-127 | 105 | Jan K. Jensen, TSF | 2.16 | 1.5 | 11.5 |
6 | 125-127 | 111 | Tobias Jakobsen, K41 | 1.64 | 1.5 | 11.5 |
6 | 128 | 107 | Søren R. Ottesen, Tranum | 2.24 | 1.5 | 9.5 |
6 | 129-130 | 96 | Vagn Skov Andersen, Horsens | 3.52 | 1.5 | 9 |
Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)
Stilling gruppe 7
Præmie- gruppe | Rangering | Nr. | Navn | Forv | Point | Korr. |
7 | 51-55 | 116 | Simon Ehrenreich, SK1968 | 1.74 | 3 | 11.5 |
7 | 89-92 | 121 | Thomas Nielsen, Enkelmedlem | 1.54 | 2 | 13.5 |
7 | 96-98 | 123 | Yunus Mermer, Enkeltmedlem | 1.06 | 2 | 12 |
7 | 99-102 | 113 | Sophus Hasselby, Øbro | 1.69 | 2 | 11.5 |
7 | 103-105 | 124 | Morten Bengtson, Seksløberen | 1.72 | 2 | 11 |
7 | 106-111 | 119 | Laurits Gorm Dahl, Skive | 2.29 | 2 | 10.5 |
7 | 106-111 | 122 | Christoffer Vinter, Frem | 2.20 | 2 | 10.5 |
7 | 106-111 | 127 | Jan Ryder Tønnesen, Køge | 1.22 | 2 | 10.5 |
7 | 112-114 | 125 | Joshua Kehlet, Sk1968 | 2.07 | 2 | 10 |
7 | 118 | 120 | Janith Easwaralingam, Fredericia | 0.94 | 1.5 | 15 |
7 | 121 | 118 | Lars Søndergaard, Præstø | 1.54 | 1.5 | 12.5 |
7 | 125-127 | 117 | Rasmus Emil Ryder Tønnesen, Køge | 1.56 | 1.5 | 11.5 |
7 | 129-130 | 128 | Torben William Petersen, Ringsted | 1.02 | 1.5 | 9 |
7 | 132 | 130 | John Christopher Højstrup Christensen, Silkeborg Skakklub af 1930 | 0.82 | 1 | 13 |
7 | 133 | 115 | Bjarne Eiholt, K41 | 2.03 | 1 | 11.5 |
7 | 134-136 | 126 | Jesper Thorsen, Enkeltmedlem | 1.73 | 1 | 11 |
7 | 137-138 | 129 | Birgit Dithlevsen, Herning | 1.58 | 1 | 10.5 |
7 | 142-144 | 114 | Angelo Nielsen, Amager | 2.93 | 1 | 8 |
Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)
Stilling gruppe 8
Præmie- gruppe | Rangering | Nr. | Navn | Forv | Point | Korr. |
8 | 106-111 | 133 | Morten Maate, Øbro | 0.52 | 2 | 10.5 |
8 | 120 | 137 | Ruben Jepsen, Sydøstfyn | 0.32 | 1.5 | 13 |
8 | 122-124 | 131 | Jonathan Roed Gundorf Jacobsen, Frem | 0.76 | 1.5 | 12 |
8 | 122-124 | 135 | Jeppe Højland, ØBRO | 0.50 | 1.5 | 12 |
8 | 122-124 | 146 | Steen Roed Gundorf Henriksen, Frem | 0.10 | 1.5 | 12 |
8 | 131 | 132 | Birgitte Brunsgaard Jacobsen, Skive | 1.42 | 1.5 | 8 |
8 | 134-136 | 138 | Theo Stage-Steffensen, Køge/ BMS | 0.58 | 1 | 11 |
8 | 134-136 | 140 | Carsten Fisker, Viborg | 0.36 | 1 | 11 |
8 | 137-138 | 142 | Mia Louise Gammeltoft, - indland | 0.17 | 1 | 10.5 |
8 | 139-140 | 143 | Bent K. Nielsen, Skørping | 0.40 | 1 | 9.5 |
8 | 139-140 | 147 | Lis K. Dam, Præstø | 0.62 | 1 | 9.5 |
8 | 141 | 134 | Torben Fogh, Viby | 2.02 | 1 | 8.5 |
8 | 142-144 | 136 | Jens Ole van de Weerd, Aalborg | 1.93 | 1 | 8 |
8 | 142-144 | 145 | Jan Thybo, Morsø Skak Klub | 0.35 | 1 | 8 |
8 | 145 | 139 | Jakob Schultz Svenningsen, Skive | 0.94 | 1 | 7.5 |
8 | 146 | 148 | Patrick Lund Nielsen, Skive | 0.80 | 1 | 5 |
8 | 147 | 141 | Johannes F. Jensen, Præstø | 1.23 | 0.5 | 8.5 |
8 | 148 | 144 | Sune Stage-Steffensen, Køge | 0.59 | 0 | 7.5 |
Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)
|
Horsens Lang Weekend 2017
er støttet af:
|