HORSENS SKAKFORENING

Stilling runde 4

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
114FM Jonas Buhl Bjerre, Skanderborg3.11410.5
128FM Poul Rewitz, SK19682.933.512.5
13-42IM Mikkel Djernæs Antonsen, Køge3.553.511
13-410Marco Ferrante, Slagelse3.183.511
1512Lars Hansen, SK 19682.803.510.5
16-73IM Igor Teplyi, Nordre3.343.510
16-714Nicolai Kvist Brondt, BMS2.963.510
18-913Rasmus Thøgersen, Jetsmark3.463.59.5
18-921WFM Esmat Susanne Guindy, Viborg2.773.59.5
110-115FM Martin Matthiesen, SK19683.643.58.5
110-116FM Kristoffer Dyrgaard, Frem3.673.58.5
11211Viktor Haarmark Nielsen, ØBRO2.58312.5
11319Peter Thorsbro, Furesø2.50311.5
114-171IM Karsten Rasmussen, Århus/Skolerne3.55310.5
114-1717Peter Grove, Skanderborg2.40310.5
114-1720Claus Rossen, Viborg2.54310.5
214-1731Henning Nielsen, Maribo2.70310.5
118-1915Jens Albert Ramsdal, SK19681.94310
218-1930Martin Reib Petersen, ØBRO2.43310
32046Anna Kohut, Roszada Gliwice2.2039.5
121-2422Thomas Stausholm Jepsen, Sydøstfyn2.6339
221-2433Farzam Firooznia, Evans2.7639
221-2439Johan Hardlei, SK 682.7039
321-2444Thomas Thybo, Skive2.1939
125-287FM Tobias Rostgaard, BMS3.6638.5
225-2828Tavs Bjerre, Skanderborg3.0238.5
225-2832Jonas Hilwerda, Staunton (Holland)2.6838.5
325-2845WFM Thomine Stolberg-Rohr, Evans2.8138.5
129-329Pelle Bank, Sk19683.6438
229-3223Lars Rene Andersen, SK19682.9638
229-3238Håkan Lyngsjö, En Passant, Svedala (Sverige)2.6738
429-3268Arne Dan Fjordside, Aalborg Skakforening af 18892.2138
233-3434Bjarke Hautop Kristensen, Evans2.072.511
333-3442Jens Olaf Fogh, Viby1.492.511
43576Lasse Nielsen, Fredericia1.732.510.5
236-3825Klaus Nielsen, Furesø2.662.59.5
236-3837Uno Rolf Skonnord, ØBRO2.852.59.5
536-3884Joen Lesner, SK 19681.142.59.5
239-4024Jakob Bjerre Jensen, Århus/Skolerne2.532.59
339-4041Torben Bødskov Andersen, Silkeborg Skakklub af 19302.782.59
241-4335Jesper Knudsen, Læseforeningen2.802.58.5
441-4365Sander Stage-Steffensen, Køge/ BMS2.092.58.5
541-4379Lars Wisler, Grindsted2.502.58.5
44467Peter Stuhr, K412.182.58
345-4748Thomas Christensen, Kjellerup2.622.57.5
545-4780Aksel Hansen, Holstebro2.272.57.5
545-4790Jacob Bjørnskov, SK19681.962.57.5
148-5118Rune Andersen, Bornholm3.532.57
248-5127Steen Brustrup Petersen, Brønshøj3.242.57
348-5154Erik Olsgård Hansen, Præstø2.802.57
348-5156Matthias Keum Finne, ØBRO2.932.57
552-5387Mathias Nielsen, Sydøstfyn2.322.56.5
652-53109Michael Rene Christensen, Thy1.542.56.5
45471Lars Schøning, Skive3.222.56
255-5826Jean-Philippe Miqueu, Sk. af 19682.54210.5
355-5847Benjamin Christensen, Nordre1.87210.5
355-5853Morten Renneberg, Øbro1.45210.5
455-5860Lars Garne Rasmussen, Åbyhøj1.39210.5
359-6150Svend Steenstrup, Allerød1.95210
359-6157WFM Marie Frank-Nielsen, Philidor2.03210
659-61112Frank Severinsen, K410.63210
362-6543Finn Holmsø, Præstø Skaklub2.3429.5
362-6551Anton Marthedal, BMS2.1629.5
362-6555William Hørup Philipsen, BMS1.5829.5
662-6597Christian Matico Jepsen, Evans1.2229.5
266-6729Jacob Mejvik, Oves SK (Sverige)2.3129
666-67106Flemming Pagh Iversen, Aros1.2929
368-7049John Laurids Hansen, Frederiksberg2.6428.5
468-7070Jakob Kjær, Seksløberen2.3928.5
468-7074Alex Sørensen, Læsefoeningen1.5728.5
471-7662Adesh Easwaralingam, Fredericia2.1828
471-7669Allan Westenborg, Syddjurs2.3428
571-7685Birger Olsen, Sydøstfyn2.0828
571-7686Jan Han Petersen, Århus/Skolerne2.0828
671-76101Florian Purguette, Øbro1.3528
771-76116Simon Ehrenreich, SK19681.5628
477-8263Bjarke Gregor, Enkeltmedlem2.1527.5
477-8264Daniel Kokholm, K412.2027.5
477-8272Kurt Finn Pedersen, Aalborg Skakforening af 18892.2127.5
577-8278Jan Rosenberg, Springeren,Kolding1.9727.5
577-8281Kasper Skaarup, Sk. af 19681.9227.5
777-82121Thomas Nielsen, Enkelmedlem1.3927.5
483-8659Steen Guldager Pedersen, Valby2.8227
483-8675Jann Nettelbeck, Turm Kandel/Tyskland2.5327
583-8677Aage Søndergård Nielsen, Springeren, Kolding2.2927
583-8688Frank Gjerning Petersen, Kjellerup1.8527
187-9016Peter Erik Olsen, Seksløberen3.6426
387-9052Henrik Mortensen, Horsens2.5826
587-9092Erik Pontoppidan, Evans1.8026
687-9095Søren Jensen, Enkeltmedlem2.0626
791113Sophus Hasselby, Øbro1.5325.5
692110Erik Hedegaard Hansen, Helsingør2.4625
293-9440Morten F. Jensen, Præstø2.761.59
893-94137Ruben Jepsen, Sydøstfyn0.221.59
595-9782Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen, Læseforeningen Odense1.131.58.5
595-9783Sofie Dürrfeld, ØBRO1.901.58.5
795-97120Janith Easwaralingam, Fredericia0.651.58.5
298-10036Poul Erik Nielsen, Sydøstfyn2.771.58
598-10089Mathias Frost Torp-Hansen, ØBRO2.011.58
698-100111Tobias Jakobsen, K411.481.58
3101-10758Maxim Konstantinov, Evans2.881.57.5
6101-10799Kim Schmidt, Holstebro1.341.57.5
6101-107102Kim Hardlei, Vejlby-Risskov1.311.57.5
6101-107105Jan K. Jensen, TSF2.061.57.5
6101-107108Bo Munksgaard, Præstø1.731.57.5
7101-107118Lars Søndergaard, Præstø1.291.57.5
7101-107123Yunus Mermer, Enkeltmedlem0.791.57.5
5108-11194Filip Holm, Nordre1.341.57
6108-111100Poul Nørgaard, Skanderborg2.111.57
7108-111117Rasmus Emil Ryder Tønnesen, Køge1.291.57
8108-111146Steen Roed Gundorf Henriksen, Frem0.081.57
4112-11361Simon Ladefoged, Ribe2.811.56.5
5112-11391Jan Ambirk, Vordingborg2.251.56.5
8114135Jeppe Højland, ØBRO0.391.55.5
611598Hans Erik Leimand, Ribe1.8319
7116127Jan Ryder Tønnesen, Køge0.4818.5
7117-119124Morten Bengtson, Seksløberen0.7818
7117-119130John Christopher Højstrup Christensen, Silkeborg Skakklub af 19300.4118
8117-119138Theo Stage-Steffensen, Køge/ BMS0.3218
4120-12273Hugo Falberg, Aalborg1.6717.5
6120-122104Troels Barington, Valby1.7217.5
7120-122115Bjarne Eiholt, K411.6417.5
4123-12766Graham Taylor, SK19682.9517
7123-127122Christoffer Vinter, Frem1.3417
7123-127125Joshua Kehlet, Sk19681.4817
8123-127133Morten Maate, Øbro0.2717
8123-127140Carsten Fisker, Viborg0.2217
7128-132119Laurits Gorm Dahl, Skive1.3716.5
7128-132126Jesper Thorsen, Enkeltmedlem1.4916.5
7128-132128Torben William Petersen, Ringsted0.8016.5
7128-132129Birgit Dithlevsen, Herning1.3816.5
8128-132131Jonathan Roed Gundorf Jacobsen, Frem0.5316.5
6133-136107Søren R. Ottesen, Tranum1.4716
7133-136114Angelo Nielsen, Amager2.1816
8133-136142Mia Louise Gammeltoft, - indland0.0916
8133-136143Bent K. Nielsen, Skørping0.3916
513793Egon Rysgaard Madsen, Thy2.4315.5
6138-13996Vagn Skov Andersen, Horsens2.7415
8138-139134Torben Fogh, Viby1.8915
6140103Uffe Kallenbach, THY2.9614.5
8141-142139Jakob Schultz Svenningsen, Skive0.9213.5
8141-142145Jan Thybo, Morsø Skak Klub0.2913.5
8143147Lis K. Dam, Præstø0.120.58
8144132Birgitte Brunsgaard Jacobsen, Skive0.670.57
8145141Johannes F. Jensen, Præstø0.980.54.5
8146148Patrick Lund Nielsen, Skive0.300.54
8147136Jens Ole van de Weerd, Aalborg1.1306.5
8148144Sune Stage-Steffensen, Køge0.3905

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)



Horsens Lang Weekend 2017
er støttet af: