HORSENS SKAKFORENING

Stilling runde 3

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
18FM Poul Rewitz, SK19682.3436
2-33IM Igor Teplyi, Nordre2.6035.5
2-311Viktor Haarmark Nielsen, ØBRO2.2335.5
412Lars Hansen, SK 19682.5435
5-74FM Jonas Buhl Bjerre, Skanderborg2.4634.5
5-714Nicolai Kvist Brondt, BMS2.5534.5
5-715Jens Albert Ramsdal, SK19681.7234.5
810Marco Ferrante, Slagelse2.252.56.5
9-105FM Martin Matthiesen, SK19682.802.56
9-1013Rasmus Thøgersen, Jetsmark2.522.56
11-1321WFM Esmat Susanne Guindy, Viborg1.852.55.5
11-1334Bjarke Hautop Kristensen, Evans1.912.55.5
11-1342Jens Olaf Fogh, Viby1.372.55.5
142IM Mikkel Djernæs Antonsen, Køge2.772.55
15-166FM Kristoffer Dyrgaard, Frem2.792.54
15-1676Lasse Nielsen, Fredericia1.662.54
1779Lars Wisler, Grindsted2.442.53
1890Jacob Bjørnskov, SK19681.882.52.5
19-201IM Karsten Rasmussen, Århus/Skolerne2.6027
19-2020Claus Rossen, Viborg1.7627
21-2217Peter Grove, Skanderborg1.6126.5
21-2219Peter Thorsbro, Furesø1.7226.5
23-2722Thomas Stausholm Jepsen, Sydøstfyn1.8526
23-2726Jean-Philippe Miqueu, Sk. af 19681.7626
23-2730Martin Reib Petersen, ØBRO1.6626
23-2732Jonas Hilwerda, Staunton (Holland)1.9026
23-2733Farzam Firooznia, Evans1.9026
28-2931Henning Nielsen, Maribo1.9225.5
28-2960Lars Garne Rasmussen, Åbyhøj1.1725.5
30-3737Uno Rolf Skonnord, ØBRO2.0025
30-3744Thomas Thybo, Skive1.3125
30-3745WFM Thomine Stolberg-Rohr, Evans1.9125
30-3746Anna Kohut, Roszada Gliwice1.2825
30-3750Svend Steenstrup, Allerød1.8425
30-3757WFM Marie Frank-Nielsen, Philidor1.8125
30-3768Arne Dan Fjordside, Aalborg Skakforening af 18891.9925
30-37106Flemming Pagh Iversen, Aros1.1725
38-437FM Tobias Rostgaard, BMS2.7724.5
38-4339Johan Hardlei, SK 681.8024.5
38-4347Benjamin Christensen, Nordre1.8224.5
38-4353Morten Renneberg, Øbro1.3424.5
38-4355William Hørup Philipsen, BMS1.3724.5
38-4367Peter Stuhr, K411.9724.5
44-549Pelle Bank, Sk19682.7524
44-5423Lars Rene Andersen, SK19682.1824
44-5424Jakob Bjerre Jensen, Århus/Skolerne1.7424
44-5438Håkan Lyngsjö, En Passant, Svedala (Sverige)1.7824
44-5463Bjarke Gregor, Enkeltmedlem1.9324
44-5469Allan Westenborg, Syddjurs2.1224
44-5470Jakob Kjær, Seksløberen2.1624
44-5474Alex Sørensen, Læsefoeningen1.3524
44-5497Christian Matico Jepsen, Evans1.1124
44-54101Florian Purguette, Øbro1.2524
44-54112Frank Severinsen, K410.5324
55-5828Tavs Bjerre, Skanderborg2.2423.5
55-5862Adesh Easwaralingam, Fredericia1.9623.5
55-5872Kurt Finn Pedersen, Aalborg Skakforening af 18891.9923.5
55-5886Jan Han Petersen, Århus/Skolerne1.9423.5
5987Mathias Nielsen, Sydøstfyn2.1723
60121Thomas Nielsen, Enkelmedlem1.3122.5
6125Klaus Nielsen, Furesø1.791.57
6235Jesper Knudsen, Læseforeningen1.971.56.5
6384Joen Lesner, SK 19680.981.56
64-6536Poul Erik Nielsen, Sydøstfyn1.931.55.5
64-6548Thomas Christensen, Kjellerup1.821.55.5
66-7218Rune Andersen, Bornholm2.581.55
66-7240Morten F. Jensen, Præstø1.851.55
66-7241Torben Bødskov Andersen, Silkeborg Skakklub af 19301.911.55
66-7265Sander Stage-Steffensen, Køge/ BMS1.261.55
66-7282Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen, Læseforeningen Odense0.961.55
66-72120Janith Easwaralingam, Fredericia0.551.55
66-72137Ruben Jepsen, Sydøstfyn0.201.55
73-7754Erik Olsgård Hansen, Præstø1.901.54.5
73-7771Lars Schøning, Skive2.221.54.5
73-7783Sofie Dürrfeld, ØBRO1.771.54.5
73-7794Filip Holm, Nordre1.141.54.5
73-77109Michael Rene Christensen, Thy1.451.54.5
78-8027Steen Brustrup Petersen, Brønshøj2.281.54
78-8056Matthias Keum Finne, ØBRO1.951.54
78-8099Kim Schmidt, Holstebro1.211.54
81-8480Aksel Hansen, Holstebro1.611.53.5
81-84102Kim Hardlei, Vejlby-Risskov1.261.53.5
81-84105Jan K. Jensen, TSF1.721.53.5
81-84111Tobias Jakobsen, K411.311.53.5
85-86118Lars Søndergaard, Præstø1.251.52.5
85-86146Steen Roed Gundorf Henriksen, Frem0.081.52.5
87-8843Finn Holmsø, Præstø Skaklub1.3616.5
87-88116Simon Ehrenreich, SK19680.6716.5
89-9049John Laurids Hansen, Frederiksberg1.8216
89-9051Anton Marthedal, BMS1.2816
91-9229Jacob Mejvik, Oves SK (Sverige)1.3815.5
91-9281Kasper Skaarup, Sk. af 19681.0615.5
93-10352Henrik Mortensen, Horsens1.9615
93-10358Maxim Konstantinov, Evans1.9715
93-10359Steen Guldager Pedersen, Valby1.9315
93-10375Jann Nettelbeck, Turm Kandel/Tyskland1.7415
93-10377Aage Søndergård Nielsen, Springeren, Kolding1.4715
93-10378Jan Rosenberg, Springeren,Kolding1.0815
93-10385Birger Olsen, Sydøstfyn1.1015
93-103123Yunus Mermer, Enkeltmedlem0.7015
93-103124Morten Bengtson, Seksløberen0.6015
93-103138Theo Stage-Steffensen, Køge/ BMS0.2415
93-103140Carsten Fisker, Viborg0.1115
104-11216Peter Erik Olsen, Seksløberen2.6614.5
104-11264Daniel Kokholm, K411.2714.5
104-11288Frank Gjerning Petersen, Kjellerup1.0714.5
104-11289Mathias Frost Torp-Hansen, ØBRO1.1114.5
104-11298Hans Erik Leimand, Ribe1.2014.5
104-112113Sophus Hasselby, Øbro1.1614.5
104-112119Laurits Gorm Dahl, Skive1.2614.5
104-112130John Christopher Højstrup Christensen, Silkeborg Skakklub af 19300.3414.5
104-112133Morten Maate, Øbro0.2514.5
113-11861Simon Ladefoged, Ribe2.0414
113-11891Jan Ambirk, Vordingborg1.6614
113-11892Erik Pontoppidan, Evans1.2514
113-118107Søren R. Ottesen, Tranum1.4014
113-118108Bo Munksgaard, Præstø1.3214
113-118135Jeppe Højland, ØBRO0.2914
119-12373Hugo Falberg, Aalborg1.2913.5
119-12395Søren Jensen, Enkeltmedlem1.1413.5
119-123100Poul Nørgaard, Skanderborg1.8813.5
119-123110Erik Hedegaard Hansen, Helsingør1.7513.5
119-123128Torben William Petersen, Ringsted0.5113.5
124-129104Troels Barington, Valby1.2713
124-129115Bjarne Eiholt, K411.4313
124-129122Christoffer Vinter, Frem1.3213
124-129126Jesper Thorsen, Enkeltmedlem1.2713
124-129131Jonathan Roed Gundorf Jacobsen, Frem0.4213
124-129143Bent K. Nielsen, Skørping0.3713
130-132103Uffe Kallenbach, THY2.7812
130-132114Angelo Nielsen, Amager2.0612
130-132129Birgit Dithlevsen, Herning1.2412
133-134117Rasmus Emil Ryder Tønnesen, Køge0.570.55.5
133-134127Jan Ryder Tønnesen, Køge0.400.55.5
135147Lis K. Dam, Præstø0.020.55
136-13866Graham Taylor, SK19682.030.54
136-138125Joshua Kehlet, Sk19681.220.54
136-138142Mia Louise Gammeltoft, - indland0.060.54
13993Egon Rysgaard Madsen, Thy1.690.53.5
140-14196Vagn Skov Andersen, Horsens1.770.53
140-141132Birgitte Brunsgaard Jacobsen, Skive0.390.53
142-143134Torben Fogh, Viby0.9904
142-143144Sune Stage-Steffensen, Køge0.1004
144-147136Jens Ole van de Weerd, Aalborg0.3103.5
144-147139Jakob Schultz Svenningsen, Skive0.2103.5
144-147141Johannes F. Jensen, Præstø0.1803.5
144-147148Patrick Lund Nielsen, Skive0.1003.5
148145Jan Thybo, Morsø Skak Klub0.1103

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)



Horsens Lang Weekend 2017
er støttet af: