HORSENS SKAKFORENING

Stilling runde 1

Præmie-
gruppe
RangeringNr.NavnForvPointKorr.
1-611IM Karsten Rasmussen, Århus/Skolerne0.9210
1-612IM Mikkel Djernæs Antonsen, Køge0.9110
1-613IM Igor Teplyi, Nordre0.9110
1-614FM Jonas Buhl Bjerre, Skanderborg0.8710
1-618FM Poul Rewitz, SK19680.8610
1-6110Marco Ferrante, Slagelse0.8510
1-6111Viktor Haarmark Nielsen, ØBRO0.8410
1-6112Lars Hansen, SK 19680.8410
1-6113Rasmus Thøgersen, Jetsmark0.8410
1-6114Nicolai Kvist Brondt, BMS0.8410
1-6115Jens Albert Ramsdal, SK19680.8210
1-6117Peter Grove, Skanderborg0.7810
1-6119Peter Thorsbro, Furesø0.7810
1-6120Claus Rossen, Viborg0.7610
1-6121WFM Esmat Susanne Guindy, Viborg0.7710
1-6122Thomas Stausholm Jepsen, Sydøstfyn0.7610
1-6124Jakob Bjerre Jensen, Århus/Skolerne0.7610
1-6125Klaus Nielsen, Furesø0.7510
1-6126Jean-Philippe Miqueu, Sk. af 19680.7610
1-6129Jacob Mejvik, Oves SK (Sverige)0.7610
1-6130Martin Reib Petersen, ØBRO0.7510
1-6131Henning Nielsen, Maribo0.7610
1-6132Jonas Hilwerda, Staunton (Holland)0.7510
1-6133Farzam Firooznia, Evans0.7510
1-6134Bjarke Hautop Kristensen, Evans0.7510
1-6135Jesper Knudsen, Læseforeningen0.7510
1-6136Poul Erik Nielsen, Sydøstfyn0.7510
1-6137Uno Rolf Skonnord, ØBRO0.7610
1-6144Thomas Thybo, Skive0.1410
1-6146Anna Kohut, Roszada Gliwice0.1310
1-6153Morten Renneberg, Øbro0.2110
1-6155William Hørup Philipsen, BMS0.2210
1-6160Lars Garne Rasmussen, Åbyhøj0.2310
1-6176Lasse Nielsen, Fredericia0.7810
1-6177Aage Søndergård Nielsen, Springeren, Kolding0.7610
1-6178Jan Rosenberg, Springeren,Kolding0.7510
1-6181Kasper Skaarup, Sk. af 19680.7510
1-6182Alexander Mikkel Johnny Holler Johansen, Læseforeningen Odense0.7610
1-6184joen lesner, SK 19680.7510
1-6185Birger Olsen, Sydøstfyn0.7510
1-6188Frank Gjerning Petersen, Kjellerup0.7610
1-6189Mathias Frost Torp-Hansen, ØBRO0.7810
1-6192Erik Pontoppidan, Evans0.8110
1-6194Filip Holm, Nordre0.8210
1-6195Søren Jensen, Enkeltmedlem0.8310
1-6197Christian Matico Jepsen, Evans0.8810
1-6198Hans Erik Leimand, Ribe0.8810
1-6199Kim Schmidt, Holstebro0.8910
1-61101Florian Purguette, Øbro0.9110
1-61102Kim Hardlei, Vejlby-Risskov0.9310
1-61104Troels Barington, Valby0.9410
1-61106Flemming Pagh Iversen, Aros0.9610
1-61107Søren R. Ottesen, Tranum0.9710
1-61108Bo Munksgaard, Præstø0.9810
1-61109Michael Rene Christensen, Thy0.9810
1-61111Tobias Jakobsen, K410.9910
1-61112Frank Severinsen, K410.2210
1-61130John Christopher Højstrup Christensen, Silkeborg Skakklub af 19300.1910
1-61133Morten Maate, Øbro0.1510
1-61137Ruben Jepsen, Sydøstfyn0.1110
1-61140Carsten Fisker, Viborg0.0710
62-875FM Martin Matthiesen, SK19680.880.50.5
62-876FM Kristoffer Dyrgaard, Frem0.880.50.5
62-8727Steen Brustrup Petersen, Brønshøj0.750.50.5
62-8728Tavs Bjerre, Skanderborg0.750.50.5
62-8742Jens Olaf Fogh, Viby0.120.50.5
62-8743Finn Holmsø, Præstø Skaklub0.120.50.5
62-8764Daniel Kokholm, K410.250.50.5
62-8765Sander Stage-Steffensen, Køge/ BMS0.250.50.5
62-8779Lars Wisler, Grindsted0.750.50.5
62-8780Aksel Hansen, Holstebro0.740.50.5
62-8783Sofie Dürrfeld, ØBRO0.760.50.5
62-8786Jan Han Petersen, Århus/Skolerne0.770.50.5
62-8787Mathias Nielsen, Sydøstfyn0.770.50.5
62-8790Jacob Bjørnskov, SK19680.800.50.5
62-8791Jan Ambirk, Vordingborg0.800.50.5
62-87105Jan K. Jensen, TSF0.960.50.5
62-87110Erik Hedegaard Hansen, Helsingør0.990.50.5
62-87116Simon Ehrenreich, SK19680.250.50.5
62-87117Rasmus Emil Ryder Tønnesen, Køge0.260.50.5
62-87120Janith Easwaralingam, Fredericia0.240.50.5
62-87123Yunus Mermer, Enkeltmedlem0.230.50.5
62-87124Morten Bengtson, Seksløberen0.230.50.5
62-87127Jan Ryder Tønnesen, Køge0.200.50.5
62-87128Torben William Petersen, Ringsted0.200.50.5
62-87142Mia Louise Gammeltoft, - indland0.040.50.5
62-87147Lis K. Dam, Præstø0.010.50.5
88-1487FM Tobias Rostgaard, BMS0.8601
88-1489Pelle Bank, Sk19680.8701
88-14816Peter Erik Olsen, Seksløberen0.7901
88-14818Rune Andersen, Bornholm0.7801
88-14823Lars Rene Andersen, SK19680.7701
88-14838Håkan Lyngsjö, En Passant, Svedala (Sverige)0.0801
88-14839Johan Hardlei, SK 680.0901
88-14840Morten F. Jensen, Præstø0.0901
88-14841Torben Bødskov Andersen, Silkeborg Skakklub af 19300.1301
88-14845WFM Thomine Stolberg-Rohr, Evans0.1401
88-14847Benjamin Christensen, Nordre0.1501
88-14848Thomas Christensen, Kjellerup0.1601
88-14849John Laurids Hansen, Frederiksberg0.1601
88-14850Svend Steenstrup, Allerød0.1601
88-14851Anton Marthedal, BMS0.1601
88-14852Henrik Mortensen, Horsens0.1801
88-14854Erik Olsgård Hansen, Præstø0.2201
88-14856Matthias Keum Finne, ØBRO0.2201
88-14857WFM Marie Frank-Nielsen, Philidor0.2401
88-14858Maxim Konstantinov, Evans0.2301
88-14859Steen Guldager Pedersen, Valby0.2401
88-14861Simon Ladefoged, Ribe0.2401
88-14862Adesh Easwaralingam, Fredericia0.2501
88-14863Bjarke Gregor, Enkeltmedlem0.2401
88-14866Graham Taylor, SK19680.2401
88-14867Peter Stuhr, K410.2501
88-14868Arne Dan Fjordside, Aalborg Skakforening af 18890.2401
88-14869Allan Westenborg, Syddjurs0.2501
88-14870Jakob Kjær, Seksløberen0.2501
88-14871Lars Schøning, Skive0.2501
88-14872Kurt Finn Pedersen, Aalborg Skakforening af 18890.2501
88-14873Hugo Falberg, Aalborg0.2501
88-14874Alex Sørensen, Læsefoeningen0.2401
88-14875Jann Nettelbeck, Turm Kandel/Tyskland0.7801
88-14893Egon Rysgaard Madsen, Thy0.8101
88-14896Vagn Skov Andersen, Horsens0.8501
88-148100Poul Nørgaard, Skanderborg0.8901
88-148103Uffe Kallenbach, THY0.9301
88-148113Sophus Hasselby, Øbro0.2201
88-148114Angelo Nielsen, Amager0.2401
88-148115Bjarne Eiholt, K410.2501
88-148118Lars Søndergaard, Præstø0.2501
88-148119Laurits Gorm Dahl, Skive0.2401
88-148121Thomas Nielsen, Enkelmedlem0.2501
88-148122Christoffer Vinter, Frem0.2501
88-148125Joshua Kehlet, Sk19680.2401
88-148126Jesper Thorsen, Enkeltmedlem0.2201
88-148129Birgit Dithlevsen, Herning0.1901
88-148131Jonathan Roed Gundorf Jacobsen, Frem0.1801
88-148132Birgitte Brunsgaard Jacobsen, Skive0.1701
88-148134Torben Fogh, Viby0.1201
88-148135Jeppe Højland, ØBRO0.1201
88-148136Jens Ole van de Weerd, Aalborg0.1101
88-148138Theo Stage-Steffensen, Køge/ BMS0.0901
88-148139Jakob Schultz Svenningsen, Skive0.0701
88-148141Johannes F. Jensen, Præstø0.0601
88-148143Bent K. Nielsen, Skørping0.0401
88-148144Sune Stage-Steffensen, Køge0.0301
88-148145Jan Thybo, Morsø Skak Klub0.0201
88-148146Steen Roed Gundorf Henriksen, Frem0.0201
88-148148Patrick Lund Nielsen, Skive0.0101

Korrektionen er almindelig korrektion (sum af modstandernes point fraregnet de to mindste)



Horsens Lang Weekend 2017
er støttet af: