Præmier
Top | 1. præmie | 5000,- |
| Pelle Bank SK 1968 |
| 2. præmie | 2500,- |
| IM Jens Ove Fries Nielsen Viborg |
| 3. præmie | 1500,- |
| FM Niels Jørgen Fries Nielsen Esbjerg |
| 4. præmie | 1000,- |
| IM Jonathan Carlstedt SV Diagonale Harburg |
Ratinggruppe 2 | 1. præmie | 1200,- |
| Jesper Søndergaard Thybo Skive |
(17-33) | 2. præmie | 800,- |
| Jesper Kjærgård Jensen Haderslev |
| 3. præmie | 600,- |
| Sune Kovshøj Aalborg |
| 4. præmie | 400,- |
| Niels Bindzus SK 1968 |
Ratinggruppe 3 | 1. præmie | 1200,- | |
Peter Grove Skanderborg |
(34-49) | 2. præmie | 800,- | |
Jesper Knudsen Enkeltmedlem |
| 3. præmie | 600,- | |
Torben Bødskov Andersen Silkeborg |
| 4. præmie | 400,- | |
Martin Reib Petersen ØBRO |
Ratinggruppe 4 | 1. præmie | 1200,- | |
Thomine Stohlberg-Rohr Evans |
(50-65) | 2. præmie | 800,- | |
FM Daniel Andersen Frederikssund |
| 3. præmie | 600,- | |
Filip Boe Olsen, Viby
|
| 4. præmie | 400,- | |
Rune Andersen Bornholm |
Ratinggruppe 5 | 1. præmie | 1200,- | |
Søren Sørensen Horsens |
(66-82) | 2. præmie | 800,- | |
Alexander Torp Jørgensen Næstved |
| 3. præmie | 600,- | |
Aage Søndergård Nielsen Springeren |
| 4. præmie | 400,- | |
Kim Hede Fredericia |
Ratinggruppe 6 | 1. præmie | 1300,- | |
Kris Klausen Læseforeningen |
(83-101) | 2. præmie | 1000,- | |
Mathias Frost Torp-Hansen ØBRO |
| 3. præmie | 700,- | |
Nicolai Kistrup BMS |
| 4. præmie | 500,- | |
Allan Westenborg Syddjurs |
Ratinggruppe 7 | 1. præmie | 1300,- | |
Phong Van Nguyen SK 1968 |
(102-120) | 2. præmie | 1000,- | |
Kasper Skaarup SK 1968 |
| 3. præmie | 700,- | |
Karamtej Singh K41 |
| 4. præmie | 500,- | |
Jan Kargaard Jensen Svogerslev |
Ratinggruppe 8 | 1. præmie | 1300,- | |
Bjarne Eiholt K41 |
(121-140) | 2. præmie | 1000,- | |
Frank Severinsen K41 |
| 3. præmie | 700,- | |
Joen Lesner SK 1968 |
| 4. præmie | 500,- | |
Ernst J. Jessen Gråsten |
Skønhedspræmie | Øverste halvdel | 600,- | |
Tavs Bjerre Skanderborg |
Skønhedspræmie | Nederste halvdel | 600,- | |
Morten Renneberg ØBRO |
Skønhedspræmien for øverste halvdel gives for Tavs Bjerres parti fra 4. runde
mod IM Klaus Berg.
Se hele partiet her.
Skønhedspræmien for nederste halvdel gives for Morten Rennebergs parti fra
4. runde mod Steen Nielsen, Solrød.
Se hele partiet her.
|
Horsens Lang Weekend 2014
er støttet af:
|