Præmier
Top | 1. præmie | 5000,- |
| FM Martin Matthiesen SK 1968 |
| 2. præmie | 2500,- |
| GM Peter Heine Nielsen Holstebro |
| 3. præmie | 1500,- |
| FM Kassa Korley Marshall Chess Club |
| 4. præmie | 1000,- |
| IM Nikolaj Mikkelsen Philidor |
Ratinggruppe 2 | 1. præmie | 1300,- |
| Peter Brondt Brønshøj |
(16-31) | 2. præmie | 900,- |
| Claus Rossen Viborg |
| 3. præmie | 500,- |
| Torben Kyhl Sørensen SK 1968 |
| 4. præmie | 500,- |
| Peter Graves Viborg |
Ratinggruppe 3 | 1. præmie | 1300,- | |
Finn Andersen Præstø |
(32-47) | 2. præmie | 900,- | |
Tavs Bjerre Skanderborg |
| 3. præmie | 600,- | |
Lars Breinholdt Agger Skive |
| 4. præmie | 400,- | |
WFM Thomine Stolberg-Rohr Evans |
Ratinggruppe 4 | 1. præmie | 1300,- | |
Peter Stuhr K41 |
(48-62) | 2. præmie | 900,- | |
Farzam Firooznia Evans |
| 3. præmie | 600,- | |
Morten Madsen Præstø |
| 4. præmie | 400,- | |
Jakob Kjær Seksløberen |
Ratinggruppe 5 | 1. præmie | 1300,- | |
Morten H. Olsen Skakklubben af 1927 |
(63-78) | 2. præmie | 900,- | |
Thomas Wesche Præstø |
| 3. præmie | 600,- | |
John Laurids Hansen Frederiksberg |
| 4. præmie | 400,- | |
Allan Westenborg 6. HK |
Ratinggruppe 6 | 1. præmie | 1300,- | |
Christian Matico Jepsen Evans |
(79-94) | 2. præmie | 900,- | |
Jan Han Petersen Rokaden |
| 3. præmie | 600,- | |
Tor Joensen Viborg |
| 4. præmie | 400,- | |
Kim Hede Fredericia |
Ratinggruppe 7 | 1. præmie | 1300,- | |
Matthias Frost Torp-Hansen Øbro |
(95-110) | 2. præmie | 900,- | |
Alexander Torp Jørgensen Næstved |
| 3. præmie | 600,- | |
Johan Hardlei SK 1968 |
| 4. præmie | 400,- | |
Jakob Jensen Sdr. Nærå |
Ratinggruppe 8 | 1. præmie | 1300,- | |
Samuel May Øbro |
(111-125) | 2. præmie | 900,- | |
Aske Scott Graulund Frem |
| 3. præmie | 600,- | |
Bo Munksgaard Næstved |
| 4. præmie | 400,- | |
Vagn Skov Andersen Horsens |
Skønhedspræmie | Øverste halvdel | 600,- | |
Thomas Klitgård Nordre |
Skønhedspræmie | Nederste halvdel | 600,- | |
Matthias Torp-Hansen Øbro |
Skønhedspræmien for øverste halvdel gives for Thomas Klitgårds parti fra 5. runde
mod Claus Marcussen, Fredericia.
Se hele partiet her.
Skønhedspræmien for nederste halvdel gives for Matthias
Torp-Hansens parti fra 5. runde mod Erik Pedersen, Horsens.
Se hele partiet her.
|
Horsens Lang Weekend 2013
er støttet af:
|